۹قطعه از اراضی ملی و دولتی به مساحت ۴۶.۵هزارمترمربع در ۳روستای قشم رفع تصرف شد

رییس یگان حفاظت از اراضی ملی، دولتی و اجراییات سازمان منطقه آزاد قشم گفت: دراجرای سیاست های رییس هیات مدیره و مدیرعامل این سازمان مبنی بر مبارزه با زمین خواری و احقاق حقوق مردم جزیره قشم، این یگان پس از انجام استعلامات مورد نیاز وفق دستور کتبی دادستان دادسرای عمومی و انقلاب شهرستان قشم با همکاری مأمورین پاسگاه انتظامی لافت و پاسگاه مرزی دریایی باسعیدو روز یکشنبه نسبت به رفع تصرف افزون بر ۴۶ هزار و ۵۸۰ مترمربع از اراضی ملی و دولتی تصرفی در قالب  ۹  قطعه زمین واقع در خارج از طرح هادی روستاهای گوران، چاهو شرقی و درکو اقدام کرد. 

 به گزارش خبرآنلاین از قشم مصطفی مازندرانی  با اعلام این مطلب افزود: ارزش تقریبی این اراضی که رفع تصرف شد از سوی کارشناسان امر، افزون بر ۲۳ میلیارد و ۲۹۰ میلیون ریال برآورد شده است.  
وی با اشاره به اینکه عملیات رفع تصرف این اراضی بدون حادثه یا مشکلی انجام شده است شش قطعه زمین از این قطعات را واقع در روستای چاهو شرقی اعلام کرد و گفت: بزرگ ترین قطعه آزاد شده در این روستا ۳۳هزار و ۵۰۰مترمربع مساحت دارد و بقیه شامل قطعات «یک هزار و ۱۴۰»، «یک هزار و ۳۵۰»، «یک هزار و ۵۰۰،»، «دوهزار» و «یک هزار و ۱۰۰» مترمربع است. 
به گفته مازندرانی دو قطعه دیگر از این ۹قطعه آزاد شده در روستای درکو شامل قطعات ۸۲۰ و ۵۰۰ مترمربع و قطعه بعدی نیز در روستای گوران با چهارهزار و ۶۷۰مترمربع واقع شده است. 
رییس یگان حفاظت از اراضی ملی، دولتی و اجراییات سازمان منطقه آزاد قشم با تقدیر از حمایت های بی شائبه رییس هیات مدیره و مدیرعامل سازمان منطقه آزاد قشم و حمایت های قانونی دادستان دادسرای عمومی و انقلاب شهرستان قشم، از همکاری فرماندهی انتظامی و فرماندهی دریابانی شهرستان و سایر مسئولینی که در این امر با یگان حفاظت از اراضی ملی، دولتی و اجراییات همکاری داشته اند صمیمانه  تقدیر و تشکر کرد.

46

کد خبر 1479534

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
3 + 11 =