۱۴ نفر
۹ بهمن ۱۳۹۹ - ۱۱:۱۱
وقتی مجلس می گوید قدرت واقعی رسانه‌ را نشان‌تان می‌دهیم!

عده‌ای «سفیدنما» غرق گرفتن جشن پیروزی در به زانو درآوردن «نماینده‌ سیلی‌زن» هستند و مرتبا دم از قدرت رسانه‌های اجتماعی می‌زنند! اما به قول فیلم‌های پلیسی هنوز بازی تمام نشده!

مجلس یازدهم هر چیزی که نباشد دوراندیش و عاقبت‌نگر است! انگار همین دیروز بود که سه روز قبل ، نمایندگان عزیزمان، وزیر محترم ارتباطات -خالق شگفتانه «پهباد پست پلاس» ملقب به «پست‌کش یا پپه»- را به پای میز استیضاح کشاندند و از او برای سهل‌انگاری در فیلتر اینستا توضیح خواستند! گویا بر آنها الهام شده بود که دقیقا چند روز بعد؛ شبکه‌های اجتماعی؛ دورزدن ‌قانون را برای این قوه قانون‌گذار، داستان خواهند کرد!    

وزیر شگفتی‌ساز هم؛ تمام توصیه‌های نمایندگان را به دقت شنید و همه را یک‌جا به افق دایورت کرد! نتیجه‌اش را هم، چند روز بعد با افقی شدن یک سرباز وظیفه با سیلی، و انتشار ویدوی آن در حد «واویلا لیلی» مشاهده کرد؛ خیلی!

 بله؛ مجلس می‌دانست خطر اینستای آمریکایی از ویروس جهش‌یافته انگلیسی هم، بیشتر است! بقول مارلون براندو: او (دولت اصلاحات)همیشه به اندازه یک پیک (پیک کرونا)عقب است!

این حادثه نشان داد؛ عمق نفوذ شبکه‌های اجتماعی حتی از رسانه‌ملی با عمق نفوذ 95 درصد(!) هم بیشتر است. چون چند روز قبل از «فاجعه سیلی‌گیت» ما در صدا و سیما شاهد «پامنقلی گیت» در خصوص  رئیس‌جمهور بودیم که آب از آب هم تکان نخورد! البته برخی از فرصت‌طلبان این مسئله را به مسائل سیاسی و اوضاع معیشتی فشل جامعه نسبت داده و به شکل مغرضانه‌ای؛ در دعواها مردم را طرفدار کسی نشان می‌دهند که طرف مقابل مسئولین است! بگذریم ...

لابد می‌پرسید حالا که شبکه های اجتماعی اینقدر در پیشگیری از فساد و خطاها و عدم عادی‌انگاری سوتی‌های مسئولین و سلبریتی‌ها  و.... قدرت دارند و آنها را به پای میز معذرت‌خواهی می‌کشانند؛ چرا باید فیلتر شوند؟!  

جوابش این است که هر گلی خاری دارد ...

همه می‌دانیم مسئولین از تظاهر و ریا بیزارند و اصلا دوست ندارند اقدامات و دستاوردهای‌شان را به رخ مردم کشیده و یا کارهای خیرشان را علنی کنند؛ متاسفانه شبکه‌های اجتماعی به ویژه اینستا ابزاری هستند که ثواب کار خیر در خفا را از بین می‌برند و اجر آن را از مسئولین خدمتگزار می‌گیرد.

خداوکیلی اگر شما آدمی با چنین خصوصیاتی بودید نمی‌خواستید یک نفر بیاید و شبکه‌های اجتماعی را خاک بر سر نماید؟ 

از طرفی هم، مسئولین معتقدند تظاهر به گناه از خود گناه بدتر است و میان بد و بدتر هم؛ باید بد را انتخاب کرد؛ یعنی گناه را ... پس تظاهر به گناه را باید با سرپوش گذاشتن و زیرلحاف کردن آن؛ فیلتر کرد و بعد از آن، با خیال راحت گناه کرد! چون به هر حال مسئولین هم؛ مثل ما آدم هستند و دوست دارند: چون به خلوت می‌رسند آن کار دیگر را بکنند و دوست ندارندشبکه‌های اجتماعی خلوت‌شان را بهم زده و آنها را ناگزیر به تظاهر به گناه کنند!

 اگر هم باری به هر جهت؛ روزی روزگاری چیزی از دست شان دررفت و آن چیز لو رفت؛ بالاجبار معذرت‌خواهی نکنند! به قول معروف نه خانی آمده و نه خانی رفته باشد! یا همان داستان شتر دیدی ندیدی باشد! معذرت‌خواهی قبل از آنکه نشانه تواضع باشد نشانه تظاهر است و مسئولین ما هم که حساس به ریا و تظاهر!

با این اوصاف اصلا بعید نیست که اجاره نشینان خانه ملت این بار با توپ پرتر جریان وای فای و اینستاگرام را بر روی ملت قطع کنند و طعم واقعی قدرت رسانه را به ما بچشانند!

شاید هم تاریخ را مانند آقای خسرو معتضد وارونه کنند و این بار، مجلس؛ ما را به توپ ببندد!

کد خبر 1480708

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
4 + 9 =

نظرات

 • نظرات منتشر شده: 15
 • نظرات در صف انتشار: 0
 • نظرات غیرقابل انتشار: 0
 • ناشناس IR ۱۱:۳۸ - ۱۳۹۹/۱۱/۰۹
  11 2
  مانند همیشه عالی بود
 • محمد IR ۱۱:۴۵ - ۱۳۹۹/۱۱/۰۹
  10 2
  عاااااااااااااااااااااالی ایول
 • ناشناس IR ۱۲:۱۳ - ۱۳۹۹/۱۱/۰۹
  3 1
  روشنگری با هروسیله ممکن در هر زمانی خیلی خوب است وثواب زیادی دارد وکسی که ابزار این روشنگری را فراهم میکند شغل انبیا را دارد وهمانند انبیا باید با سختیهای آن روبروشود خدا با تو است وزیر محبوب نگران نباش
 • محمد DE ۱۴:۵۳ - ۱۳۹۹/۱۱/۰۹
  8 0
  اقای نماینده فقط گفت از سرباز تشکر میکنم که اجازه نداد وارد خط ویژه بشیم. درضمن اگر من خطا یا خلافی کنم وبیام بگم من از مردم عزیز ایران عذر میخواهم اعصاب نداشتم ،بخشیده میشم این آقا جرم رو انجام داده در ضمن از سرباز رضایت گرفت ...اگه نزدیک انتخابات نبودیم تا همین حد هم از ملت غیور عذر خواهی نمیکرد.
 • IR ۲۰:۵۰ - ۱۳۹۹/۱۱/۰۹
  1 15
  حرص شدن شما در برابر اقدامات مجلس خیلی برام لذت بخشه
  • فرزین پورمحبی IR ۱۵:۱۵ - ۱۳۹۹/۱۱/۱۰
   12 0
   اما برای من لذت بردن شما از حرص خوردن من لذت بخشه ... امیدوارم مثل الان همیشه لبتون خندون باشید و من لذت ببرم از این شادی و شعف و کرونا و مازوخیسم هم ازتون دور باشد ...الهی آمین
 • IR ۲۰:۵۲ - ۱۳۹۹/۱۱/۰۹
  4 13
  نویسنده محترم دو قرون حرف حساب نزده
  • فرزین پورمحبی IR ۱۵:۱۸ - ۱۳۹۹/۱۱/۱۰
   11 0
   از تحلیل خوب و حرف حساب شما و کاملا مستدل و منطقی شما عزیز دل سپاسگزارم
 • IR ۰۰:۳۴ - ۱۳۹۹/۱۱/۱۰
  7 0
  اتفاقا من هم خیلی نگران این موضوع هستم
 • سعید US ۰۸:۱۹ - ۱۳۹۹/۱۱/۱۰
  2 10
  دوست عزیز ملت فهمیده شما غیر از دروغ کار دیگری بلد نیستید. جریان به اصطلاح اصلاح طلب یا دروغگو است یا دزد مگر اینکه خلاف آن ثابت شود. مردم را رها کنید. هر چند توبه نمی کنید
  • فرزین پورمحبی IR ۱۵:۳۴ - ۱۳۹۹/۱۱/۱۰
   12 0
   عزیز دل اگر کمی بدون عصبانیت و در آرامش و فراجناحی مطالب من را پیگیری بفرمایید و مردم کشور را صرفا به گروه اصلاح طلب و اصول گرا تقسیم نفرمایید متوجه خواهید شد کسانی هم هستند که بدور از مسائل جناحی فقط و فقط به فکر ترمیم افکار و اعمال اشتباه هستند از هر جناحی که می خواهد باشد... کسانی هستند که دلسوز وطن و پیشرفت آن هستند و لاغیر ....اصولا طنز نویس خوب نه جناحی است و نه نوکر استکبار و نه جیره بگیر بیگانگان و...‌می نویسد به امید آبادانی و تصحیح اشتباهات ... اصلا نمی خواد جای دوری بروید در همین متن کمی وقت بگذارید و ببینید در خصوص شگفتانه آقای جهرمی چگونه نوشتم ... فکر کنم آقای جهرمی در کابینه اصلاحات باشند ... فقط کافیست همه چیز را آنطور که می خواهید نبیند ... ممنونم از وقتی که گذاشتید و نظر دادید همواره سپاسگزار دوستان منتقد هستم چون خودم هم منتقدم
 • IR ۰۹:۴۹ - ۱۳۹۹/۱۱/۱۰
  9 0
  عجب متن باخالي! كيف كردم! آفرين!!!
 • محسن GB ۱۶:۱۲ - ۱۳۹۹/۱۱/۱۰
  5 0
  محشر بود گل کاشتی فرزین جان
 • IR ۱۶:۴۴ - ۱۳۹۹/۱۱/۱۰
  6 0
  من هم احساس می کنم مجلس به همین خاطر هم که شده اینستا رو فیلتر بکنه ؛ خیلی جالب لود احسنت
 • IR ۱۷:۱۲ - ۱۳۹۹/۱۱/۱۰
  0 7
  اگر سواد شما هم در حد زیبا کلام باشد بله معتضد دروغ میگویید و طبق معمول شما که راست میگی.. دوم بگویید چه کسی سیگنال را بی صدا فیلتر کرده؟ معتضد یا مجلس؟ در پایان این راه رو ما ساختیم حالا تو بیاد توش قدم بزن نویسنده گرامی