«سمیرا» جیب‌بر حرفه‌ای اتوبوس‌های BRT دستگیر شد

فارس نوشت: پلیس آگاهی تهران از دستگیری یک زن جیب بر حرفه‌ای خبر داد که در دوسال اخیر در اتوبوس‌های بی آر تی سرقت می ‌کرد.

رئیس پایگاه سوم پلیس آگاهی تهران بزرگ از دستگیری زن جیب بر حرفه‌ای ایستگاه های اتوبوس مرکز شهر خبر داد و گفت: متهم به همراه ۵۰ شاکی روانه دادسرا شد.

سرهنگ قاسم دستخال در تشریح خبر فوق اظهار داشت: با وقوع چند فقره سرقت  از مسافران اتوبوس‌های BRT در مرکز شهر تهران، پرونده ای در کلانتری ۱۰۷ فلسطین تشکیل و  بیست و دوم دی ماه امسال ماموران کلانتری ۱۰۷ فلسطین موفق شدند متهم را در پرسه زنی در ایستگاه اتوبوس شناسایی و دستگیر کنند.

وی افزود: متهم که هویت خود را به نام "شهره" معرفی کرده، مدعی بود مرتکب جرمی نشده که برای بررسی دقیق تر در اختیار کارآگاهان پایگاه سوم پلیس آگاهی قرار گرفت.

رئیس پایگاه سوم پلیس آگاهی تهران بزرگ ابراز داشت: کارآگاهان با بررسی سوابق متهم دریافتند که هویت واقعی وی، سمیرا  ۳۶ ساله و دارای سوابق متعدد جیب بری بوده و آخرین سابقه دستگیری وی در این پایگاه  مربوط به سال ۱۳۹۶ است.

این مقام انتظامی با بیان اینکه متهم با دستور قضائی به مدت یک هفته تحت نظر پایگاه سوم قرار گرفت، افزود: در شاخه دیگری از تحقیقات پلیسی مشخص شد به موجب دادنامه ای در سال ۹۷ به تحمل سه سال و نیم حبس تعزیری محکوم و اکنون تحت تعقیب است.

وی با  اشاره به اینکه متهم در ادامه تحقیقات پلیسی به جیب بری از مسافران اتوبوس های BRT در مدت ۲ سال اخیر معترف شد، ادامه داد: تاکنون ۵۰ تن از مالباختگان وی را شناسایی و اظهار داشتند، این خانم را در روز سرقت در داخل اتوبوس مشاهده کرده اند.

سرهنگ دستخال با بیان اینکه  شهروندانی که بدین شیوه در ۲ سال اخیر در اتوبوس های BRT  مرکز تهران از آنان سرقت شده است می توانند برای پیگیری به پایگاه سوم پلیس آگاهی مراجعه کنند، خاطر نشان کرد: با تکمیل تحقیقات پلیسی متهم برای سیر مراحل قانونی با همراه ۵۰ شاکی روانه دادسرا شد.

۴۷۲۳۲

کد خبر 1481388

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
1 + 16 =