آزادی‌خواه: نگرانم پروژه‌های عمرانی تعطیل شود 

عضو هیات رئیسه کمیسیون کشاورزی مجلس با بیان اینکه سه دوازدهم کردن بودجه نیز به معنای تعطیلی تمامی پروژه های عمرانی کشور است، گفت: اگر دولت بخواهد این لایحه را اصلاح کند به یقین اتفاق جدیدی نخواهد افتاد اما اگر مجلس با کلیات موافقت کند اصلاحات را انجام خواهیم داد، همچنین مجلس می تواند در طول یک سال آینده به بودجه اصلاحیه بزند.

به گزارش خبرآنلاین،  احد آزادی خواه در نشست علنی امروز (سه شنبه، 14 بهمن ماه) مجلس شورای اسلامی در موافقت با کلیات لایحه بودجه سال 1400، گفت: اگر چه من و بسیاری از همکاران مخالف لایحه بودجه هستیم اما موافقت امروز ما در راستای موافقت با خروجی کمیسیون تلفیق بودجه است.

نماینده مردم ملایر در مجلس شورای اسلامی با اشاره به وضعیت ارز 4200 تومانی در لایحه بودجه، افزود: حدود 100 نفر با استفاده از ارز 4200 تومانی برای واردات نهاده های دامی توانستند قیمت مرغ را تا 35 هزار تومان بالا برند، حال مردم من از شمال سوال می پرسم نتیجه ارز 4200 تومانی به جیب شما رفت یا وارد کننده؟ این در حالی است که در گزارش تلفیق سال های گذشته دیوان محاسبات انحراف از بودجه را به سمع و نظر شما رسانده است.

وی ادامه داد: 5.5 میلیارد دلار در این قانون در اختیار مجلس است که بهتر است به جای آنکه وارد کننده از آن سوءاستفاده کند آن را در اختیار سرپرست خانواده قرار دهیم.

عضو هیات رئیسه کمیسیون کشاورزی مجلس اضافه کرد: چطور می توان این لایحه را به دولت بازگرداند تا آن ها آن را اصلاح کنند اگر دولت بخواهد این لایحه را اصلاح کند به یقین اتفاق جدیدی نخواهد افتاد اما اگر مجلس با کلیات موافقت کند اصلاحات را انجام خواهیم داد، همچنین مجلس می تواند در طول یک سال آینده به بودجه اصلاحیه بزند.

سه دوازدهم کردن بودجه نیز به معنای تعطیلی تمامی پروژه های عمرانی کشور است

وی با بیان اینکه سه دوازدهم کردن بودجه نیز به معنای تعطیلی تمامی پروژه های عمرانی کشور است، گفت: این در حالی است که ما برای بهسازی روستاها، آسفالت معابر، تجهیز درمانگاه ها و مدارس به مردم قول های بسیار داده ایم و سه دوازدهم یعنی پرداخت حقوق و مزایا.

آزادی خواه در ادامه توضیح داد: در حالی که دولت بعد در این شرایط باید مردادماه لایحه بیاورد که چهار ماه بعد یعنی آذرماه باید لایحه بودجه 1400 را تنظیم و تقدیم مجلس کند لذا این امر شدنی نیست.

کمیسیون تلفیق هزار میلیاد تومان برای مستمری بگیران کمیته امداد و بهزیستی در نظر گرفته است

وی یادآور شد: 200 هزار میلیارد تومان رقم اعتبار پنهان توسط کمیسیون تلفیق در بودجه آشکار شده و 32 هزار میلیارد تومان در تبصره 18 به بخش تولید اختصاص پیدا کرده، همچنین 20 هزار میلیارد تومان به محرومین داده شده است و 12 هزار میلیاد تومان برای مستمری بگیران کمیته امداد و بهزیستی در نظر گرفته شده است لذا اگر بخواهیم کلیات را رد کنیم تمامی این اتفاقات کن لم یکن خواهد شد.

وی با بیان اینکه آنچه قرار است امروز به آن رأی دهیم خروجی کمیسیون تلفیق است نه خروجی دولت، گفت: وابستگی دولت به نفت در تلفیق بودجه 40 درصد طبق نظر رهبری کاهش پیدا کرده است لذا من شک ندارم اگر کلیات این بودجه رأی بیاورد مقدمه خوبی برای بستن یک بودجه خوب برای سال 1401 خواهد شد./

223224

برای دسترسی سریع به تازه‌ترین اخبار و تحلیل‌ رویدادهای ایران و جهان اپلیکیشن خبرآنلاین را نصب کنید.
کد خبر 1482368

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
7 + 11 =