فوق تخصص گوارش پاسخ می دهد/خطر ابتلا به زخم معده در کدام گروه خونی بیشتر است؟

خبرنیوز نوشت:دکتر هدایت حیدری زاده؛ فوق تخصص گوارش و کبد با حضور در برنامه پزشک شما از شبکه شما در مورد بیماری زخم معده توضیحاتی ارئه داد.

در ادامه مهم ترین بخش این گفت و گو را می خوانید.

سوزش سر دل می تواند علائمی از بیماری های گوارشی باشد و منجر به ورم معده، زخم های معده و زخم های روده کوچک شود این نوع سوزش ها نیاز به مراجعه پزشک دارد.

کاهش اشتها، احساس گیر کردن غذا و حس تلخی دهان بعد از خواب از علائم ریفلاکس هست، حس نفخ، درد، حس سیری زودرس، حس درد دور ناف در کودکان و احساس ضعف و بی حالی هنگام خالی بودن معده نیز از نشانه های زخم معده است.

برخی از زخم معده ها مخصوصا زخم های ثانویه و زخم های ناشی از استرس ها اغلب بدون علائم هستند.

زخم های معده از میکروب، مصرف داروهای ضد التهاب و استفاده از آسپرین سرچشمه می گیرند.

دود سیگار، مصرف مداوم مشروبات الکلی، ژنتیک و مصرف داروها منجر به زخم و ورم معده می شود.

احتمال مبتلا شدن کودکی که والدین سیگاری دارند و دائم رد معرض دود سیگار قرار می گیرند به زخم معده و روده کوچک، از سایر کودکان بیشتر است.

سوراخ شدن معده، خونریزی ها، زخم های لوزالمعده وسرطان معده  از عوارض درمان نشدن زخم معده است.

فرد با گروه خونی خاص مثل O، خانواده های استرسی و افرادی که در خانواده سابقه بیماری زخم معده دارند باید حتما برای چکاب به پزشک مراجعه کنند زیرا خطر ابتلا این گروه  از افراد بسیار زیاد است.

عاملی که باعث زخم معده فرد شده در درمان او بسیار موثر است زیرا گاهی با تغییر سبک زندگی بیماری به راحتی درمان می شود.

دردهای ناحیه بین سینه و ناف، سردرد های مداوم و درد در قسمت شقیقه نیز می تواند از علائم زخم معده باشد و باید برای تشخیص بیماری و درمان به پزشک مراجعه شود.

مشاهده هر گونه خون در سیستم گوارشی مخصوصا در مدفوع غیر طبیعی است این علائم در افراد بالای 50 سال خطرناک تر می شود باید سریع به پزشک مراجعه کرد.

1717

کد خبر 1482897

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
9 + 9 =