افزایش ۶۵ درصدی پرونده‌های کنترل و ارجاع نظارت در خوی

رییس نظام مهندسی ساختمان خوی گفت: از آغاز سال تاکنون، تعداد ۹۲۰ پرونده جهت کنترل و ارجاع نظارت، وارد نظام مهندسی این شهرستان شده که نسبت به مشابه سال قبل، ۶۵ درصد رشد داشته است.

به گزارش خبرآنلاین آذربایجان‌غربی، محمد بهجتی گفت: این تعداد پرونده در متراژ ۴۵۰ هزار مترمربع انجام گرفته است که نشان از امنیت سرمایه گذاری بازار مسکن در خوی است.
وی بیان داشت: تعداد شناسنامه‌های فنی و ملکی صادره در خوی، امسال حدود ۱۰۰ جلد است.
 وی با تشریح اعمال مقررات مالی ساختمان، بیان کرد: با تلاش و زحمات همکاران در بخش طراحی و نظارت ، اعمال مقررات ملی ساختمان در سال‌های اخیر به صورت چشمگیری افزایش یافته بطوری که در سال گذشته رتبه برتر رعایت ملی ساختمان را در سطح استان آذربایجان‌غربی را کسب کرده‌ایم و مورد تقدیر ریاست سازمان نظام مهندسی ساختمان استان قرار گرفته‌ایم.
وی با اشاره به پیگیری تخلفات ساختمانی و ساخت و ساز غیر مجاز عنوان کرد: تخلف ساختمانی، معنی نقض قوانین و ضوابط شهرسازی، فنی ایمنی و بهداشتی در احداث ساختمانی است و ابهام در قوانین و مقررات ناظر بر ساخت و ساز از جمله علل تخلف ساختمانی است.
وی ادامه داد: مبنای رسیدگی به تخلفات ساختمانی در محدوده قانونی و حریم مصوب ماده ۱۰۰ قانون شهرداری‌ها و تبصره‌های یازده‌گانه آن است و در این میان در صورت هرگونه مغایرت اجرا با نقشه‌های مصوب و پروانه ساختمانی مهندس ناظر ، مراتب را به اطلاع مرجع صدور پروانه ساختمانی اطلاع داده و شهرداری از ادامه عملیات ساختمانی تا رفع تخلفات موجود و یا طرح موضوع در کمسیون ماده ۱۰۰ ممانعت می کند.
بهتجی افزود : هدف از صدور شناسنامه فنی و ملکی ، ارتقاء سطح کیفی عملیات ساختمان‌سازی و همچنین تضمین حقوق و برآورده شدن نیازهای خریداران است.
رییس نظام مهندسی ساختمان خوی ادامه داد: در سال‌های اخیر با توجه به تفاهم بین نظام مهندسی و شورای اسلامی شهر و شهرداری خوی، گام‌های موثر و موفق در نظام مند نمودن ساخت و سازها برداشته شده است.

48

کد خبر 1483724

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
8 + 5 =