هر ۱۰ روز یک بنای میراثی تهران تخریب می‌شود

باشگاه خبرنگاران جوان نوشت: اعطا گفت: هر ده روز یکبار خبر تخریب یکی از بناهای میراثی را که هویت کالبدی و منظری تهران است را می‌شنویم.

 علی اعطا سخنگوی شورای شهر تهران در جلسه علنی امروز شورای شهر تهران بیان کرد: در تاریخ ۲۱ اردیبهشت امسال، شورای شهر مصوبه‌ای را تحت عنوان «الزام شهرداری تهران به ارائه لایحه حفاظت از میراث معماری معاصر شهر تهران» داشت که این مصوبه با رویکردهایی همچون سیاست‌های مالی و کالبدی جهت حفاظت از این آثار و پیگیری ثبت برخی از آثار در فهرست میراث فرهنگی اکثریت آرا را کسب کرد.

سخنگوی شورای شهر تهران افزود: اقداماتی اخیرا در معاونت معماری و شهرسازی انجام شده، اما مشهود است که با چنین سرعتی این کار به سرانجام نخواهد رسید.

وی ادامه داد: این موضوع بر مبنای یکی از راهبردهای طرح جامعه تهران است، اما باعث شگفتی است که در این دوره به این موضوع با اولویت دست چندم برخورد می‌شود.

اعطا بیان کرد: ما تقریبا هر ده روز یکبار خبر تخریب یکی از این بناها را که هویت کالبدی و منظری تهران است را می‌شنویم و در مقابل این بی عملی، سستی و تعلل باید یک عزم و اراده شکل گیرد وگرنه این چند ماه باقی مانده هم سپری خواهد شد و این مصوبه به بایگانی خواهد پیوست.

وی اظهار کرد: کمیته معماری و شهرسازی به این موضوع تاکید داشته و بنده مطالبه دارم که شهردار تهران آن را به صورت مستقیم پیگیری کند.

۴۷۲۳۷

کد خبر 1483927

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
9 + 2 =