پوتین: شرایط کرونا فرصتی برای تحریک مخالفان شده است

فارس نوشت:«ولادیمیر پوتین» رئیس جمهور روسیه گفت، قدرت‌های خارجی با استفاده از شرایط ناشی از شیوع ویروس کرونا، مخالفان دولت را تحریک می‌کنند.

به نوشته پایگاه اینترنتی شبکه «راشا تودی»، پوتین در مصاحبه‌ای که روز یکشنبه منتشر شد گفت، تقریباً تمامی کشورهای بزرگ جهان با رکود اقتصادی مواجه هستند و مردم آن‌ها از اوضاع ناشی از شیوع کرونا خسته شده‌اند. روسیه نیز از این قائده مستثنی نیست.

رئیس جمهور روسیه افزود، اینکه مردم کشوری مسئولین را به‌خاطر اوضاعی که در شرایط بحرانی پیش می‌آید سرزنش کنند، امری عادی است اما مخالفان از این مسئله برای کینه‌ورزی علیه دولت استفاده می‌کنند.

پوتین با اشاره به تظاهرات اخیر هواداران «الکسی ناوالنی» از مخالفان دولت روسیه گفت: «این کاری است که آن‌ها انجام دادند. البته که آن‌ها چنین کاری می‌کنند. این چیزی است که رویش حساب کرده‌اند».

او در ادامه گفت، افراد «جاه‌طلب و تشنه قدرت» همچون ناوالنی از سوی قدرت‌های خارجی مورد استفاده قرار می‌گیرند تا روسیه را تضعیف و مهار کنند.

پوتین افزود:‌ «ما موفقیت‌های بسیاری داشته‌ایم و این مسئله آن‌ها را آزار می‌دهد. سیاست‌های مهارکننده از جمله سیاست‌های اقتصادی [آن‌ها]، از همین‌جا نشأت می‌گیرد.

رئیس جمهور روسیه همچنین خاطرنشان کرد، دولت او در مهار شیوع ویروس کرونا بسیار بهتر از کشورهای غربی عمل کرده است.

311311

کد خبر 1486271

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
5 + 8 =