آمار تردد ناوگان باری از پایانه مرزی بازرگان نصف شد

معاون حمل و نقل اداره کل راهداری و حمل و نقل جاده‌ای آذربایجان‌غربی از نصف شدن تردد ناوگان باری از پایانه مرزی بازرگان خبرداد.

به گزارش خبرآنلاین آذربایجان‌غربی، فروغ فاریابی با اشاره به آمار تردد ناوگان باری و مسافری در ده ماهه نخست سال جاری در پایانه مرزی بازرگان افزود: این پایانه مرزی یکی از مهمترین گلوگاه‌های ترانزیتی کشور است که بخش اعظم صادرات و واردات زمینی میهن عزیزمان در آن انجام میشود.

فاریابی ادامه داد: در سال جاری بنا به محدودیت های کرونایی ورود و خروج ناوگان مسافری از طریق این پایانه مرزی به صفر رسیده و تردد ناوگان باری نیز با ایجاد شرایط و محدودیت‌های ویژه نصف شده است.

 وی اظهار کرد: بر اساس آمار مقایسه‌ای در ده ماهه نخست سال جاری نسبت به مدت مشابه سال قبل آمار تردد ناوگان باری بطور میانگین ۴۹ درصد کاهش را حکایت دارد.

این مقام مسئول گفت : در ده ماهه نخست سال جاری بالغ بر یک میلیون و هفتصد هزار تناژ صادرات و افزون بر یک میلیون و چهارصد هزار تناژ واردات از طریق این پایانه مرزی و همچنین بالغ بر پانصد هزار تناژ ترانزیت ورودی و نزدیک به یکصد و سی و پنج هزار تناژ ترانزیت خروجی انجام گرفته است.

46

کد خبر 1486461

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
4 + 13 =