امکان تشخیص کرونای انگلیسی در جنوب غرب خوزستان مهیا شد/ پاسخگویی ۲۴ ساعته

معاون درمان دانشکده علوم پزشکی آبادان از امکان تشخیص کروناویروس جهش یافته ی جدید انگلیس در منطقه ی جنوب غرب خوزستان (آبادان، خرمشهر و شادگان) خبر داد.

هوشان شریعتی در گفتگو با خبرنگار خبرآنلاین در آبادان با اشاره به شرایط اضطراری منطقه ناشی از گسترش کروناویروس جهش یافته ی انگلیسی، اظهار کرد: با رایزنی انجام شده از طریق وزارت بهداشت، توانستیم کیت تشخیص کرونا را به محدوده فعالیت‌مان بیاوریم.

وی با بیان اینکه تست کرونای انگلیسی در آزمایشگاه ملکولی آبادان انجام می‌شود، افزود:  پیش از این، نمونه افراد مشکوک به کرونای انگلیسی به انستیتو پاستور تهران ارسال می‌شد و جواب آزمایشات یک هفته بعد به دست ما رسید اما در حال حاضر امکان این را داریم که پاسخ تست ها را ظرف ۲۴ساعت پس از نمونه گیری در اختیار داشته باشیم.

معاون درمان دانشکده علوم پزشکی آبادان تصریح کرد: با استفاده از این امکان جدید سرعت تشخیص ابتلا یا عدم ابتلا افراد به کرونا انگلیسی بالاتر رفته و بر همین اساس می توان ضمن ارائه ی خدمات درمانی به هنگان، اقدامات پس از درمان و غربالگری بهتری توسط همکاران بهداشتی را برای مراجعان ارائه کرد.

شریعتی، یادآور شد: این تست از مبتلایان به بیماری کووید ۱۹، که به تشخیص پزشک مشکوک به نوع کرونای انگلیسی هستند به صورت رایگان گرفته می شود.

46

کد خبر 1489008

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
2 + 10 =