کاشانی ها ۶۰۰ میلیارد ریال بدهی عوارض نوسازی به شهرداری کاشان دارند

مدیر درآمد شهرداری کاشان گفت: کاشانی ها ۶۰۰ میلیارد ریال بدهی عوارض نوسازی به شهرداری کاشان دارند.

عباس شافعی در گفتگو با خبرآنلاین با اشاره به اینکه شهرداری کاشان در زمینه عوارض خودرو سالانه حدود ۳۵ میلیارد ریال وصولی دارد، اظهار داشت: البته باید در نظر داشت اگر  حدود ۹۰ هزار خودرو در کاشان وجود داشته باشند و این خودروها سالانه نقریبا ۱۰۰هزار تومان عوارض هم داشته باشند، رقم بیشتری باید وصول شود.

وی با بیان اینکه شهروندان کاشانی بیش از ۶۰۰ میلیارد ریال بدهکاری عوارض نوسازی به شهرداری کاشان دارند، ابراز داشت: شهرداری یک‌ سری مشوق هایی را برای شهروندان کاشانی برای پرداخت عوارض در نظر گرفته است که از جمله به تخفیف ۲۴ درصدی پرداخت نقدی برای پرداخت عوارض تا پایان سال ۹۹ می توان اشاره کرد.

مدیر درآمد شهرداری کاشان با اشاره به اینکه ضرائب تعرفه های شهرداری در سال ۱۴۰۰ هیچ تغییری نکرده است، تصریح کرد: با وجودی که ملزومات مورد نیاز شهرداری همانند قیر افزایش زیادی داشته است ولی در بررسی تعرفه های عوارضی برای سال آینده ضرایب را هیچ تغییری نداده ایم.

وی با اشاره به اینکه ملزومات مورد نیاز شهرداری فقط در ارزش محاسبات تا ۱۵ درصد افزایش داشته است، خاطرنشان کرد: این میزان در مناطق محروم تر یا اصلا افزایش نداشته است یا کمتر افزایش داشته است.

شافعی افزود: عوارض اصناف، جریمه های ماده ۱۰۰ و غیره از جمله حوزه های دیگر عوارضی است که درصورت عدم پرداخت توسط شهروندان مشمول نرخ تعرفه های به روز در سال جدید نی شود و از این لحاظ به نفع شهروندان است که این عوارض را به موقع پرداخت کنند.

وی با اشاره به توجه مدیریت شهری کاشان به انضباط مالی و مدیریت مشارکتی افزود: تیمی متشکل از ۵۰ نفر از اعضای شهرداری برای انضباط درآمدی و مالی و افزایش درآمدها تلاش کردند.

مدیر درآمد شهرداری کاشان با اشاره به اینکه برای اولین بار در تاریخ شهرداری محلات شهر کاشان دارای بودجه هستند، گفت: یکی از مهمترین دلایل موفقیت شهرداری کاشان  در وصول بودجه، اعتمادسازی بوده که از طریق معتمدان محلی حاصل شده است.

46

کد خبر 1489112

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
2 + 1 =