جمع‌آوری ۱۷ میلیارد تومان زکات در کمیته امداد کهگیلویه و بویراحمد

مدیرکل کمیته امداد کهگیلویه و بویراحمد گفت: ۱۷ میلیارد تومان زکات در سال جاری در استان جمع‌آوری‌شده است.

به گزارش خبرگزاری خبرآنلاین از یاسوج؛  جلسه شورای زکات استان کهگیلویه و بویراحمد با حضور مدیرکل امور اجرایی زکات کشور، نماینده ولی‌فقیه و امام‌جمعه یاسوج و اعضای شورای زکات استان برگزار شد.
قباد مبشری مدیرکل کمیته امداد کهگیلویه و بویراحمد در این جلسه گفت: با برنامه‌ریزی و پیگیری‌های همه‌جانبه و رهنمودهای شورای زکات، همکاری‌های ائمه جمعه، بسیج، گروه‌های جهادی و مراکز خیریه ۱۷ میلیارد تومان زکات واجب، مستحب و فطریه در سال جاری در استان برای کمک به نیازمندان جمع‌آوری شد.
وی با اشاره به اینکه میزان زکات جمع‌آوری‌شده در سال جاری در کهگیلویه و بویراحمد نسبت به مدت مشابه سال گذشته ۱۸۰ درصد رشد داشته است، گفت: بیش از ۶۸ درصد زکات امسال برای امور محرومان و ۳۲ درصد دیگر در زمینه پروژه‌های عمرانی هزینه شده است.
مبشری تصریح کرد: از مجموع زکات جمع‌آوری‌شده ۲۸۳ میلیون تومان در زمینه جهیزیه نیازمندان، ۱۶ میلیون تومان کمک درمانی، ۴۵ میلیون و ۵۰۰ هزار تومان در زمینه تحصیلی ، ۳۹ میلیون ریال در زمینه مرمت و بازسازی مسکن مددجویان، شش میلیارد و ۲۰۰ میلیون تومان برای کمک‌معیشت مددجویان و نیازمندان و مابقی نیز در زمینه پروژه‌های عمرانی هزینه شده است.
مدیرکل کمیته امداد کهگیلویه و بویراحمد گفت: این میزان زکات جمع‌آوری‌شده در ۳۲۸ روستای زکات دهنده و تلاش ۶۲۲ عامل زکات، ۳۸ مبلغ و مساعدت بیش از ۴۷۰۰ نفر مؤدی زکات در قالب زکات واجب مال و فطریات، مستحب و کفارات نقد و کالا جمع‌آوری و به‌تناسب نوع نیازمندی نیازمندان در سطح استان هزینه شده است.
شایسته ذکر است در پایان این جلسه حکم رئیس شورای زکات کهگیلویه و بویراحمد از طرف آیت ‌الله سیدرضا تقوی رئیس شورای عالی زکات کشور به حجه الاسلام والمسلمین سیدنصیر تقوی امام جمعه یاسوج و نماینده ولی فقیه در استان ابلاغ و از ائمه جمعه استان و رؤسای ادارات کمیته امداد منطقه دو، ممبی و بهمئی به عنوان ادارات برتر در حوزه زکات تجلیل شد.  

46

کد خبر 1489250

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
4 + 6 =