۱ نفر
۶ اسفند ۱۳۹۹ - ۱۴:۱۵
سیب وارد بورس کالا می‌شود

مدیر باغبانی سازمان جهاد کشاورزی آذربایجان‌غربی از تدوین استانداردهای لازم برای ورود سیب به بورس کالا خبر داد.

به گزارش خبرآنلاین آذربایجان‌غربی، عزیز امانی در جلسه بررسی روند ورود سیب به بورس کالا که با نمایندگان تشکل‌های مربوطه تشکیل شد، گفت: آذربایجان‌غربی با تولید یک میلیون و ۲۰۰ هزار تن در سال قطب تولید این محصول در کشور به شمار می‌رود که ارزش اقتصادی بالایی برای منطقه و کشور به همراه دارد.

وی ادامه ادامه داد: عرضه سیب در بورس کالا نه تنها مشکل فروش داخلی این محصول را حل می‌کند بلکه بورس کالا می‌تواند در فروش صادراتی سیب نیز راهکارهایی را به کشاورزان استان ارائه دهد.

امانی ارزش ریالی این محصول بالای در استان را افزون بر ۴ هزار میلیارد تومان اعلام کرد و گفت: متأسفانه سالهاست شیوه داد ستد این کالا به شکل سنتی بوده و لازم است تا با فراهم آوردن ساز و کارهای لازم به منظور ایجاد اطمینان در طرفین معامله و کشف نرخ واقعی کالا و شفافیت خرید و فروش و نیز معرفی محصول فروشنده به تعداد بیشتر خریداران و… این محصول مهم و استراتژیک استانی در بورس کالا عرضه و داد و ستد شود.

مدیر باغبانی جهاد کشاورزی آذربایجان‌غربی یادآور شد: برای ایجاد ساز و کارهای لازم یکی از کارگروه‌های فعال در این فرایند کارگروه تدوین استاندار محصول بوده که اولین جلسه آن تشکیل و موارد مربوطه مورد بحث و تبادل نظر قرار گرفت امیدواریم در روزهای آتی شاهد عملیاتی شدن آن باشیم.

۴۶

کد خبر 1489757

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
2 + 11 =