کاشی ها رکورددار اهدای خون در اصفهان هستند/اهدای ۱۴۳ نفر در میلاد امام علی(ع)

سرپرست اداره کل انتقال خون استان اصفهان گفت: کاشان بیشترین اهداءخون در اصفهان را دارد و در پویش نذر خون ۱۴۳ نفر در روز میلاد امام علی(ع) موفق به اهداء خون شدند.

علی فتوحی در گفت وگو با خبرآنلاین، با اشاره به کاهش اهداءکننده خون و فرآورده های خونی در ایام پیش از عید نوروز اظهار داشت: وضعیت خون استان اصفهان بحرانی نیست اما توصیه می شود شهروندان اصفهانی با شرکت در پویش نذر خون از میلاد حضرت علی(ع) تا عید مبعث ذخیره خون استان اصفهان را تثبیت کنند.

وی با اشاره به اینکه در شهرستان کاشان بیشترین اهدای خون انجام می شود، تصریح کرد: در ۱۱ ماه سال جاری، بیش از ۱۴۴ هزار نفر در استان اصفهان برای اهدای خون اقدام کردند که از این میان ۱۱۵ هزار و ۵۰۰ نفر موفق به اهداءی خون شدند.

سرپرست اداره کل انتقال خون استان اصفهان با بیان اینکه ۵۶ درصد اهداکنندگان خون در استان اصفهان توسط اهداکنندگان مستمر انجام می شود، گفت: بالغ بر ۴ درصد اهداءکنندگان خون را زنان و مابقی را مردان تشکیل می دهند.

وی افزود: در پویش نذر خون در روز میلاد حضرت علی (ع) بیش از ۱۸۰ نفر برای اهداء خون به مراکز انتقال خون خواجو مراجعه کردند که ۱۴۳ نفر موفق به اهداء خون شدند.

48

کد خبر 1490839

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
5 + 10 =