شناسایی ۱۲ هزار واحد صنفی متخلف در همدان

معاون بازرسی و نظارت سازمان صنعت، معدن و تجارت استان همدان از شناسایی ۱۲ هزار متخلف صنفی در سال جاری خبر داد و گفت: افراد خاطی برای تعیین مجازات به تعزیرات حکومتی معرفی شدند.

به گزارش خبرگزاری خبرآنلاین استان همدان ؛ داریوش صفاری در نشست خبری مجازی با خبرنگاران گفت: به رغم کمبود نیرو و محدودیت‌های موجود برای رصد بازار، استان همدان نسبت به سایر مناطق کشور وضعیت مطلوبی به لحاظ بازرسی از واحدهای صنفی دارد.

وی خاطرنشان کرد: ۱۱۵ هزار بازرسی در ۱۱ ماه نخست امسال از واحدهای صنفی سراسر استان همدان انجام شده که حاصل آن شناسایی ۱۲ هزار واحد صنفی متخلف بوده است. 

صفاری با بیان اینکه گرانفروشی در صدر تخلف های صنفی بازار همدان قرار دارد، افزود: درج نکردن قیمت، عدم صدور فاکتور، نداشتن پروانه کسب، کم فروشی، تقلب و اعلام نکردن موجودی کالا به ترتیب بیشترین حجم تخلف واحدهای صنفی استان همدان در این مدت بوده است.

معاون بازرسی و نظارت سازمان صنعت، معدن و تجارت استان همدان اضافه کرد: آرد و نان، برنج، چای، میوه، سبوس گندم، روغن نباتی، نان، قند و شکر، کود شیمیایی و گوشت ۱۰ قلم کالایی هستند که فروشندگان در زمینه عرضه آنها مرتکب تخلف شده‌اند.

ارزش تخلف واحدهای صنفی استان یک هزار و ۴۰۰ میلیون تومان براورد شده که بی تردید مراجع قضایی بیش از سه برابر همین میزان مجازات را برای افراد خاطی تعیین می کند.

وی به نقش گزارش های مردمی در شناسایی واحدهای صنفی متخلف اشاره کرد و افزود: سامانه ۱۲۴ آماده دریافت هرگونه شکایت و نارضایتی مصرف کنندگان از واحدهای صنفی استان همدان است. 

صفاری تصریح کرد: با مشارکت مردم و تلاش مسئولان، تامین و توزیع گوشت مرغ و روغن در سطح استان همدان مدیریت شده و هیچ کمبودی در زمینه توزیع این اقلام وجود ندارد. 

معاون سازمان صنعت، معدن و تجارت استان همدان، فروش اجباری کالا در واحدهای صنفی و فرشگاه های زنجیره ای را ممنوع اعلام کرد و از مردم خواست این گونه موارد را به بازرسان سامانه ۱۲۴ گزارش کنند. 

لازم به ذکر است، ۳۶ هزار واحد صنفی شامل تولیدی، توزیعی و خدماتی در همدان زیر پوشش ۵۰ اتحادیه فعالیت دارند.

کد خبر 1493941

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
2 + 0 =