ماجرای کمبود چادر در سی‌سخت چه بود؟/ هلال احمر: آن‌هایی که اهل سی‌سخت نبودند مشکل ایجاد کردند

دبیرکل هلال احمر نسبت به اعتراضات درباره کمبود چادر در سی‌سخت توضیحاتی داد.

به گزارش خبرگزاری خبرآنلاین، محمدحسن قوسیان، دبیرکل هلال احمر، گفت: جمعیت هلال احمر تصمیم گرفت برای توزیع چادرها دفترچه صادر کند و شماره ملی افراد را ثبت کند. اما مخالفت کردند و گفتند مردم صف بکشند این هم بخاطر شرایط کرونا شدنی نبود. در نتیجه شهر را به ۹ منطقه تبدیل کردند تا چادرها خانه به خانه توزیع شوند و تا غروب روز پنجشنبه هزار چادر تقسیم شد. من همان زمان به شکل زمینی در مسیر برفی به سی‌سخت رفتم، آنجا دیدم آسمان صاف بود و هم اینکه آن چنان سرد نبود.

او افزود: ما در شهر واقعا خانه تخریب شده زیادی نمی‌دیدیم و از ۱۰ خانه یک خانه آسیب دیده بود. در محله‌ها هم هیچ کسی ندیدیم و همه در خانه‌ها بودند. مردم چادر گرفته بودند، اما چادر نزده بودند. صبح روز بعد، به بازدید خانه‌های مردم رفتیم، اتفاقا آنجا هم مردم نسبت به نبود چادر اعتراض می‌کردند ولی مثلا در داخل خانه یکی از همین معترضان دیدیم چادر هلال احمر در راهرو خانه است.

قوسیان توضیح داد: در خانه دیگری هم دیدیم مردم چادر را در حیاط خانه زده بودند و از ترس در آنجا زندگی می‌کردند. با این وجود ما آن شب هم چادر پخش کردیم و در مجموع ۲۸۰۰چادر توزیع شد.

او افزود: ببینید برخی که قطعا اهالی سی‌سخت نبودند مشکلاتی ایجاد کردند، بالاخره اگر پنج چادر به کسی برسد ۲۰ میلیون تومان پول در می‌آورد.

مشروح گفت‌وگوی  خبرآنلاین با قوسیان را اینجا بخوانید.

۲۳۵۲۳۷

کد خبر 1494340

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
2 + 9 =