۰ نفر
۲۷ اسفند ۱۳۹۹ - ۱۳:۳۲
آغاز به کار نمایشگاه مهورا در کیش

نمایشگاه دائمی صنایع دستی بانوان کیش با عنوان "مهورا" همزمان با میلاد با سعادت امام حسین (ع) در کیش گشایش یافت.

به گزارش خبرآنلاین ازکیش عالمه خسروی رئیس اداره امور زنان این سازمان هدف از برپایی دائمی این نمایشگاه را ایجاد مکانی دائمی برای عرضه محصولات دست ساز زنان کیش عنوان کرد و گفت: این نمایشگاه با هدف ایجاد انگیزه برای زنان هنرمند جزیره در محل اسکله بزرگ تفریحی به عنوان یکی از بهترین و پر ترددترین نقاط کیش راه اندازی شد.

عالمه خسروی با اشاره به اینکه کسب و کار های خانگی به ویژه در حوزه زنان می تواند در دگرگونی یک اجتماع بسیار موثر باشد، پایدارسازی جریان کسب و کار های خانگی کیش برای دسترسی آسان به بازار فروش را از جمله اهداف ایجاد این نمایشگاه عنوان کرد.

وی افزود: محصولات بانوان کیش در مرکز کارآفرینی و توانمند سازی "ترمه" در منطقه صفین تولید و در این نمایشگاه عرضه می شود.

رئیس اداره امور زنان سازمان منطقه آزاد کیش با اشاره به اینکه وجود زنان فعال در رشته های مختلف صنایع دستی ظرفیت بسیار خوبی در کیش است گفت: طبق آخرین آمار اداره امور زنان، ۱۹۱ بانوی هنرمند در رشته های صنایع دستی فعالیت می کنند که همه خواستار ایجاد بستری برای معرفی محصولات، توانمندی های خود و عرضه آن هستند.

خسروی تصریح کرد: بانوان تولید کننده صنایع دستی رشته های مختلف درکیش که بیش از ۳ سال در جزیره اقامت دارند، می توانند با ارائه محصولات با کیفیت به اداره امور زنان کیش و گذراندن مرحله راستی آزمایی، دست سازه های خود را برای فروش در این نمایشگاه عرضه کنند.

وی در خصوص انتخاب اسم نمایشگاه گفت: با توجه به اینکه این نمایشگاه محلی برای عرضه محصولات دست ساز بانوان بوده، مهورا اسمی زنانه با ریشه ای عربی به معنای ماه تابان است که برای نشان دادن توجه ویژه به زنان بومی کیش انتخاب شد.

رئیس اداره امور زنان سازمان منطقه آزاد کیش در پایان ضمن قدردانی از تمامی دست اندرکاران راه اندازی نمایشگاه صنایع دستی بانوان اظهار داشت: در صورت گسترش فعالیت بانوان و افزایش محصولات خانگی، محل دیگری در جزیره برای نمایش این صنایع دستی ایجاد می شود.

حصیربافی، محصولات تزئینی کار بار رزین، جواهر دوزی، محصولات چرمی، فیروزه کوبی، نقاشی روی شیشه و عروسک های بافتنی از جمله دست سازه های عرضه شده در این نمایشگاه است.

گفتنی است جعفر آهنگران سرپرست سازمان منطقه آزاد کیش به همراه دیگر مسئولان ،معاونان و مدیران سازمان از این نمایشگاه دائمی دیدن کردند.

46

کد خبر 1496571

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
9 + 3 =