واکنش سخنگوی شورای تهران به دستور شهرداری برای عدم اجرای «حاجی فیروز»

فارس نوشت: سخنگوی شورای شهر تهران در واکنش به نامه معاون فرهنگی اجتماعی مبنی بر لزوم عدم استفاده از حاجی فیروز با صورت سیاه در برنامه ‌های شهرداری تهران گفت: دستور به توقف یک امر دایر فرهنگی و دستورناپذیر ندهید.

محمدرضاجوادی یگانه، معاون اجتماعی و فرهنگی شهردار تهران در ابلاغیه‌ای به بخش‌های مختلف شهرداری اعلام کرد: از «حاجی‌فیروز سیاه» استفاده نکنید؛ نژادپرستانه است.

معاون حناچی از مدیران عامل بهشت زهرا (س)، تاکسیرانی، مترو و اتوبوسرانی خواست در مورد فهم «حاجی‌فیروز» به او کمک کنند.

علی اعطا، سخنگوی شورای شهر تهران در واکنش به نامه معاونت فرهنگی اجتماعی مبنی بر لزوم عدم استفاده از حاجی فیروز با صورت سیاه در برنامه ‌های شهرداری تهران در صفحه شخصی خود در توئیتر اظهارداشت: برای دکتر جوادی به عنوان یک جامعه شناس بادانش، احترام فراوان قائلم؛ اما به عنوان یک فرد علاقمند با مختصر مطالعاتی در حوزه فرهنگ و ادبیات، منطق اقدام ایشان را درک نمی کنم.فارغ از ریشه ها، در کجای فرهنگ ایرانی دوگانه نژادسیاه/نژادسفید دارای موضوعیت بوده؟!

واکنش سخنگوی شورای تهران به دستور شهرداری برای عدم اجرای «حاجی فیروز»

این نامه، از یک مرجع رسمی در حوزه مدیریت فرهنگی، چیزی جز پذیرش و رسمیت دادن به یک دوگانه ناموجود یا حداقل بسیار کمرنگ نیست.شهرداری دستگاه اجرایی است. پژوهش و گفتگو و کشف حقایق را به ساحت خاص خود بسپارید و دستور به توقف یک امر دایر فرهنگی و دستورناپذیر ندهید.

47231

کد خبر 1498037

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
9 + 8 =