مهر رد به اعتراض فدراسیون فوتبال

درخواست فدراسیون فوتبال درجهت تغییر میزبان مرحله مقدماتی رقابت های جام جهانی 2022 بی نتیجه ماند.

به گزارش خبرگزاری خبرآنلاین؛ در پی شیوع ویروس کرونا کنفدراسیون فوتبال آسیا چندی پیش تصمیم گرفت مسابقات انتخابی جام جهانی ۲۰۲۲ و انتخابی جام ملت‌های ۲۰۲۳ آسیا را به صورت متمرکز برگزار کند. میزبانی گروه سوم این مسابقات که تیم ملی ایران در آن حضور دارد، به تیم ملی بحرین رسید.

این اتفاق در حالی رخ داد که ایران از چهار بازی باقیمانده در مرحله دوم انتخابی، در سه دیدار میزبان است و با این تصمیم AFC، کار ملی پوشان کشورمان برای صعود به دور پایانی این مسابقات سخت‌تر خواهد شد.

فدراسیون فوتبال ایران بعد از اعلام رسمی کنفدراسیون آسیا، با ارسال نامه‌ای به صورت رسمی اعتراض خود را نسبت به این اقدام اعلام کرد. هرچند امیدهای اندکی برای تغییر رای هیات رئیسه کنفدراسیون فوتبال آسیا و کمیته اجرایی وجود داشت اما برگزاری یک جلسه در بحرین و انتشار خبر آن نشان می‌دهد AFC اعتراض فدراسیون ایران را نادیده گرفته و بر میزبانی بحرین تاکید دارد.

روزنامه «الوطن» بحرین خبر داد جلسه هماهنگی کمیته‌های اجرایی برای میزبانی مسابقات انتخابی جام جهانی و انتخابی جام ملت‌های ۲۰۲۳ آسیا با مدیریت «علی بن احمد البوعینین» نایب رئیس و «ابراهیم البوعینین» دبیر کل فدراسیون بحرین برگزار شده است.

این روزنامه اعلام کرد برگزاری این جلسه برای بررسی برنامه‌های کمیته‌های اجرایی و بخش‌های مختلف در جهت میزبانی بحرین بوده است.

علی بن احمد البوعینین بر اهمیت آماده سازی مناسب برای میزبانی تأکید کرده است که نشان دهنده میزبانی موفقیت آمیز از این دو رویداد و نشان دهنده موقعیت پیشرو فدراسیون فوتبال بحرین خواهد بود.

تیم ملی فوتبال ایران در گروه سوم این بازی‌ها بعد از عراق و بحرین در رده سوم است و برای گرفتن سهمیه جام ملت‌های آسیا و صعود به مرحله نهایی انتخابی جام جهانی ۲۰۲۲ باید چهار بازی برگشت خود را پیروز شود.

254 251

کد خبر 1498105

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
1 + 11 =