۱ نفر
۵ فروردین ۱۴۰۰ - ۱۴:۰۰
کودکان کجا کرونا می‌گیرند؟

ایرنا به نقل از دانشگاه علوم پزشکی مشهد، نوشت: رییس بیمارستان تخصصی کودکان دکتر شیخ گفت: متاسفانه ۹۰ درصد کودکان مبتلا به بیماری کووید ۱۹ به واسطه حضور در جمع‌های فامیلی به ویروس کرونا مبتلا شده‌اند.

دکتر فرهاد حیدریان افزود: افراد ناقل بیماری کووید ۱۹ خود از این موضوع اطلاعی ندارند و در جمع‌های فامیلی، کودکان نخستین گروهی هستند که با مراوده با این افراد به بیماری کووید ۱۹ مبتلا می‌شوند.  

وی ادامه داد: در تمامی ایام سال باید از کودکان مراقبت ویژه صورت پذیرد و این مراقبت در ایام بحران کرونا باید ویژه‌تر باشد.

عضو هیات علمی دانشگاه علوم پزشکی مشهد گفت: اگر والدین کوچکترین علامتی در فرزندان خود مشاهده می‌کنند بلافاصله باید به بیمارستان تخصصی کودکان دکتر شیخ مراجعه کنند تا اقدام درمانی مناسب صورت پذیرد و از هرگونه تأخیر در انجام این کار به‌شدت پرهیز کنند.

دکتر حیدریان افزود: همچنان از مردم می‌خواهیم که با نرفتن به مسافرت و دید و بازدید نوروزی ضمن حفظ سلامت خود و فرزندانشان، یاری‌گر مدافعان سلامت باشند.

وی ادامه داد: وظیفه همه افراد در قبال جبران تلاش‌های شبانه‌روزی مدافعان سلامت همکاری شایسته و همه‌جانبه با آنان است.

عضو هیات علمی دانشگاه علوم پزشکی مشهد گفت: متأسفانه در سال گذشته دکتر خوارزمی و دکتر اسماعیلی از پزشکان متخصص اطفال را در جبهه مبارزه با ویروس کرونا از دست دادیم.

دکتر حیدریان افزود: بخش‌های مختلف بیمارستان تخصصی کودکان دکتر شیخ در تمامی ایام سال فعال است و تعطیلی برای هیچ یک از خادمان مردم در این مرکز درمانی معنا ندارد که نمونه بازر این خدمات در روزهای آغاز سال و در بخش جراحی اطفال بوده است.

او با بیان اینکه این مرکز درمانی به دنبال راه‌اندازی بخش سی.‌تی.‌اسکن مورد نیاز خود است اضافه کرد: این بخش با همکاری معاونت درمان دانشگاه علوم پزشکی مشهد تا پایان فروردین ماه امسال فعال می‌شود.

رییس بیمارستان تخصصی کودکان دکتر شیخ در مشهد گفت: به منظور ارتقای این مرکز درمانی در سال ۱۴۰۰ به روز رسانی بخش‌های هماتولوژی و نفرولوژی و تهیه دستگاه مجهز همودیالیز با همکاری خیران نیک‌اندیش حوزه سلامت در دستور کار قرار گرفته است.

حیدریان با ذکر این نکته که سالانه نزدیک به ۲۰ درصد بیماران بستری در مشهد از گروه سنی اطفال هستند افزود: این گروه از بیماران در ۲ بیمارستان تخصصی کودکان دکتر شیخ و اکبر تحت درمان قرار می‌گیرند و خوشبختانه تمامی بیماران بیمارستان تخصصی کودکان دکتر شیخ در همین مرکز، درمان شدند و هیچ گونه مورد انتقالی نداشتیم.

۲۳۵۲۳۱

کد خبر 1498586

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
9 + 2 =