توصیه‌هایی برای سلامت کودکان در روزهای کرونایی

فارس نوشت: کارشناس ارشد ویژه نوزادان و دکترای تخصصی پرستاری دانشگاه علوم پزشکی البرز گفت: ویروس کرونای انگلیسی بر روی کودکان هم می‌تواند تاثیر داشته باشد و کودکان را نیز مبتلا به بیماری کووید کند به همین دلیل توصیه می‌شود تا جایی که امکان دارد کودکان در اجتماعات عمومی به هیچ عنوان حضور نداشته باشند. ​

کارشناس ارشد ویژه نوزادان دکترای تخصصی پرستاری دانشگاه علوم پزشکی البرز گفت: بر اساس برنامه‌های سازمان بهداشت جهانی کودکان زیر  یک سال نیاز به استفاده از ماسک ندارند. توصیه می‌شود شیرخوار را داخل سبدهای حمل قرار دهیم و روی سبد حمل را با پارچه نازک بپوشانیم و با این کار یک ماسک خیلی بزرگ برای محافظت از شیرخوار طراحی کرده‌ایم

اعظم الساق، گفت: بر اساس برنامه‌های سازمان بهداشت جهانی برای کودکان زیر دو سال هم نیاز به استفاده از ماسک نیست اما در کودکان با سن بالاتر تا آن جایی که امکان دارد و کودکان اجازه می دهند باید از ماسک استفاده کرد به شرط اینکه کمتر با دست با ماسک بازی کنند و به ماسک دست نزنند زیرا این دست زدن می تواند عامل انتقال ویروس باشد و خطر ابتلا را چند برابر کند.

وی افزود: ویروس کرونای انگلیسی  بر روی کودکان هم میتواند تاثیر داشته باشد و کودکان را نیز مبتلا به بیماری کووید می کند  توصیه می شود تا جایی که امکان دارد کودکان در اجتماعات عمومی به هیچ عنوان حضور نداشته باشند.  از  دید و بازدیدهای عید پرهیز کنیم  و با کمی صبوری به آرزوی در کنار هم بودن و باهم بودن  جامع عمل بپوشانیم.

او توصیه کرد: بر اساس برنامه‌های سازمان بهداشت جهانی کودکان بالای ۵ سال حتما باید از ماسک استفاده کنند و برای کودکان زیر ۵ سال در خانه ماندن  است.

۲۳۵۲۳۱

کد خبر 1498546

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
9 + 2 =