ایسنا نوشت: طبق اعلام سازمان اورژانس کشور، این سازمان از ۲۵ اسفند ۱۳۹۹ تا هفتم فروردین ماه ۱۴۰۰، بیش از ۱۲۸ هزار ماموریت غیرترافیکی داشته است که بیشترین علت این ماموریت‌ها به بیماری‌های قلبی تنفسی بازمی‌گردد.

طرح  «سلامت نوروزی» برای تمام مراکز درمانی از جمله دولتی و خصوصی، همچنین رسیدگی به تمام اقدامات بهداشتی، بررسی مراکز اقامتی، رفاهی و مراکز تهیه و توزیع غذا به صورت ویژه توسط کارشناسان بهداشتی، بازرسی و ارایه توصیه‌های لازم برای ارتقاء سطح بهداشتی با توجه به شرایط ویژه‌ای که در خصوص کرونا مطرح است، اجرا می‌شود که هدف از آن فراهم کردن امکان دسترسی مردم برای خدمات اورژانسی در تمام نقاط ایران است.

سازمان اورژانس کشور در این راستا از ۲۵ اسفند سال ۹۹ تا ۷ فروردین ۱۴۰۰، ۱۵۲ هزار و ۲۷۲ ماموریت خدمات اورژانس پیش بیمارستانی انجام داده است که ۲۳ هزار و ۹۸۲ مورد آن ترافیکی و ۱۲۸ هزار و ۳۴۴ مورد آن غیر ترافیکی بوده است. همچنین تعداد کل مراجعات به ایستگاه‌های سلامت ۶۵۳۴ مورد بوده است.

بیماری‌های قلبی و تنفسی بیشترین علت مراجعه به اورژانس طی ۱۳ روز گذشته

بر این اساس تعداد مصدمان حوادث غیرترافیکی نیز ۱۰۲ هزار و ۹۸۲ مورد بوده است که از این میان ۵۲ هزار و ۹۷۷ مورد به صورت درمان در محل و ۵۰ هزار و ۵ مورد آن با انتقال به مراکز درمانی درمان شده‌اند.

بیماری‌های قلبی و تنفسی بیشترین علت مراجعه به اورژانس طی ۱۳ روز گذشته

مطابق با آمار منتشر شده از سوی سازمان اورژانس کشور، از ۲۵ اسفند سال ۹۹ تا ۷ فروردین ۱۴۰۰، تعداد ماموریت‌های حوادث غیرترافیکی در طرح سلامت نوروزی ۱۲۸ هزار و ۳۴۴ مورد بوده است که بیشترین علت این ماموریت‌ها به بیماری‌های قلبی - تنفسی با ۱۹ درصد ماموریت‌ها بازمی‌گردد. 

تعداد کل مراجعه کنندگان به ایستگاه‌های سلامت طی این بازه زمانی ۶۵۳۴ مورد بوده است که ۳۷۵۵ مورد آن آقا و ۲۳۴۵ مورد آن خانم بوده است.

همچنین طی این بازه زمانی اورژانس هوایی ۹۰ ماموریت داشته است که ۷۵ نفر در این ماموریت‌ها مربوط به حوادث ترافیکی و ۶۱ نفر نیز غیرترافیکی بوده است.

بیماری‌های قلبی و تنفسی بیشترین علت مراجعه به اورژانس طی ۱۳ روز گذشته

از سویی دیگر تعداد کل مراجعان به اورژانس بیمارستانی یک میلیون و ۶۹۴ هزار و ۱۸ مورد گزارش شده است. همچنین در این بین ۳۷ هزار و ۵۹۰ عمل جراحی اورژانسی انجام شده است.

بیماری‌های قلبی و تنفسی بیشترین علت مراجعه به اورژانس طی ۱۳ روز گذشته

۴۷۲۳۲

کد خبر 1499384

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
4 + 11 =