هر ده سال یکبار باید آسفالت خیابان‌های تهران نوسازی شود

میزان نوشت: محمود میرلوحی گفت: طی دو سال اخیر حجم آسفالت ریزی در سطح شهر تهران بی نظیر است و سابقه نداشته این مقدار آسفالت که حدود یک و نیم میلیون تن می‌شود ظرف این دو سال در خیابان‌های تهران توزیع شده و طبق برنامه‌ای که ما داریم هر ده سال آسفالت خیابانی در تهران نوسازی خواهد شد.

محمود میرلوحی عضو کمیسیون برنامه و بودجه شورای اسلامی شهر تهران درباره چرایی بالا بودن رقم بودجه ۱۴۰۰ شهرداری تهران نسبت به رقم بودجه سال‌های قبل به میزان گفت: ما در شورای شهر تا سال نود و هشت به مدت سه سال بودجه را به صورت انقباضی بستیم. کاری که ما سال نود و شش در ابتدای ورودمان به شورای شهر کردیم معمولا انجام نمی‌شود. ما در ابتدای ورود به شورای شهر برای اینکه این پیام را به مجموعه مدیران شهری بدهیم که باید جلوی مخارج اضافی گرفته شود رقم بودجه را کم کردیم. آن زمان ما برای اصلاح بودجه دست به اقدام زدیم. معمولا متمم برای اضافه کردن به بودجه است و اصلاح برای جا به جایی در آن. ولی ما هر دو کار را انجام دادیم.

وی ادامه داد: ما آن زمان رقم بودجه را کم کردیم که این یک کار معمول نیست. معمولا در مدیریت شهری پول خرج نمی‌کنند و تخفیف نمی‌دهند. ولی ما این پیام را به مجموعه مدیران شهری دادیم که باید شیوه‌های جدیدی در پیش گرفته شود. این رویه را ما تا سال نود و هشت ادامه دادیم. یعنی بودجه قبل از اینکه ما به شورای شهر وارد شویم هفده هزار و نهصد میلیارد بود و ما آن را به هفده هزار و پانصد میلیارد رساندیم. سال نود و هفت هم این رقم به هجده هزار میلیارد رسید و سال نود و هشت هم حدود هجده هزار و ششصد میلیارد شد.

میرلوحی بیان داشت: درواقع با اینکه هر سال تورم و مشکلات اقتصادی وجود داشت، اما رقم بودجه شهرداری تهران تقریبا یک عدد ثابت باقی ماند. درواقع روال شورای شهر و شهرداری به این صورت بود که ما چاره‌ای نداریم و باید انقباضی عمل کنیم. اما در نیمه سال نود و هشت احساس کردیم شرایط به نحوی است که می‌توان سلسله‌ای از کارهای توسعه‌ای را سامان داد. بر این اساس پروژه‌های نیمه تمام قبلی را در همان سال نود و هشت تقریبا به اتمام رساندیم. در کنار این پروژه‌های فراوانی مثل بزرگراه شهید بروجردی در جنوب شهر یا بزرگراه شهید نجفی رستگار، زیرگذر گیشا، تونل آرش و پروژه‌های مختلف دیگری را مدیریت شهری با همتی که دوستان نشان دادند به سامان رساند.

عضو شورای شهر تهران افزود: کار دیگری هم که اتفاق افتاد این بود که پروژه‌های مشارکتی ما که قفل شده بود به جریان افتاد. این‌ها منابع و سرمایه‌ها و سرمایه گذاری‌هایی بود که دو تا سه سال تلاش شد تا در سال نود و هشت گره هایش باز شد. احساس کردیم می‌توانیم تکلیف برخی از پروژه‌ها را روشن کنیم. برای همین آمدیم متممی را اضافه کردیم و رقم بودجه از هجده هزار میلیارد تومان به بیست و چهار هزار میلیارد رسید. وقتی آن متمم را اضافه کردیم برآورد ما این بود که این کار انجام خواهد شد و مشکلی نخواهیم داشت. اما اپیدمی کرونا آمد و سامانه شهرداری و کشور و کل دنیا را تحت تاثیر قرار داد.

وی ادامه داد: اما باز ما تلاش کردیم و دو بسته محرک اقتصادی را در سال نود و نه تصویب کردیم و خوشحالیم که در این شرایط که دولت و کشور مشکلات پرشماری داشتند مدیریت شهری تهران بدون استقراض کار را پیش برد. من تصور می‌کنم این کاری که ما الان در حال انجامش هستیم واقعا باید روی این گفتگو شود و تبیین شود تا معلوم شود این اتفاقات در چه شرایطی رخ داده است. ما در همین وضع پیش آمده در سال نود و نه هجده باغ از جمله باغ وثوق، باغ حکیم و باغ دامپزشکی را خریداری و به عرصه عمومی تبدیل کردیم. درواقع ما در این شرایط نه تنها دست به استقراض نزدیم بلکه درحال پرداخت بدهی‌های قبلی هم هستیم.

عضو کمیسیون برنامه و بودجه شورای شهر خاطرنشان کرد: ما در سال نود و نه پرداخت وامی که داشتیم چهار و پانصد بود، ولی دریافت اوراق قرضه حدود دوهزارتا بوده است. این‌ها نکاتی است که باید اهل نظر مورد توجه قرار بدهند. ما تلاش کردیم باغات را حفظ کنیم، طرح تفصیلی را اجرا کنیم و جلوی فروخته شدن تراکم مازاد بر طرح تفصیلی گرفته شود. امروز ما می‌توانیم اعلام کنیم یک ساختمان بدون پروانه یا خارج از ضوابط طرح تفصیلی اجازه ساخت پیدا نکرده است. البته ممکن است مواردی به کمیسیون ماده پنج برود که برای این نوع موارد قانون چارچوب کار را مشخص کرده است.

میرلوحی بیان کرد: سال نود و هشت بودجه شهرداری به بیست و چهار هزار میلیارد رسید و این رقم برای بودجه سال نود و نه به عدد سی هزار میلیارد افزایش پیدا کرد. اما نکته‌ای که باید مورد توجه قرار بگیرد این است که بودجه سال نود و نه ما چهل هزار میلیارد تومان بوده نه سی هزار میلیارد. چون امسال تبصره‌ها جدا بود. به این معنا که ما ارقامی را به صورت ردیف بودجه داشتیم و در کنارش تبصره‌ها و اختیاراتی داشتیم که طبق آن مسوولان اتوبوسرانی یا مترو یا سازمان نوسازی دست به اقداماتی بزنند.

عضو شورای شهر تهران درباره دلایل افزایش رقم بودجه شهر تهران گفت: سال نود و نه وزارت کشور در بخشنامه‌ای اعلام کرد هر رقم پولی اگر قرار باشد در شهرداری‌ها گرفته شود باید دارای ردیف بودجه باشد؛ بنابراین این رقم‌ها در بودجه ادغام شد و وقتی که این ادغام صورت گرفت یازده هزار میلیارد آثار این تغییر روش است که خود را در رقم بودجه نشان می‌دهد. نباید تصور شود به یکباره رقم بودجه از سی هزار میلیارد به پنجاه هزار میلیارد تومان رسیده است. درواقع چهل و یک هزار میلیارد به چهل و هشت هزار میلیارد تبدیل شده است. یعنی ما حدود بیست و پنج درصد افزایش بودجه برای سال هزار و چهارصد داریم.

وی خاطرنشان کرد: با توجه به اینکه پیش بینی می‌کنیم هشتاد درصد از بودجه سال جدید محقق شود در این شرایط سخت کرونایی و تحریم که کشور پشت سر گذاشت کاری که در شهرداری تهران انجام شد و اینکه مسوولانه درآمدزایی و اقدام شد و مقررات رعایت شد ستودنی است. مدیریت شهری کنونی روی ضوابط و اصول کاری خود و رویکردهایی که اعلام کرده بود ایستادگی کرد. ما با رعایت مقررات و ضوابط توانستیم منابع درآمدی را تامین کنیم و شهر را اداره کردیم.

میرلوحی با اشاره به توسعه حمل و نقل عمومی گفت: ما در هفته آخر اسفند موفق شدیم نهمین ایستگاه مترو را هم افتتاح کنیم و چهار ایستگاه دیگر هم آماده بهره برداری است که، چون ما برای نصب آسانسور از تولید داخلی حمایت کردیم نصب این تجهیزات قدری با کُندی مواجه شدیم. ما بعد از پانزده سال موفق شدیم دویست و پنجاه دستگاه اتوبوس برای شهر تهران خریداری کنیم. ما در سال نود و نه سه هزار متر پلازای شهری در پایتخت اضافه کردیم. طی دو سال اخیر حجم آسفالت ریزی در سطح شهر تهران بی نظیر است و سابقه نداشته این مقدار آسفالت که حدود یک و نیم میلیون تن می‌شود ظرف این دو سال در خیابان‌های تهران توزیع شده و طبق برنامه‌ای که ما داریم هر ده سال آسفالت خیابانی در تهران نوسازی خواهد شد.

عضو شورای شهر تهران افزود: ما توانسته ایم منابع اعتباری را برای پروژه‌های کوچک مقیاس در محلات صرف کنیم بدون اینکه دنبال دیده شدن باشیم. این اقدام کار مهمی است. چون گره‌های ترافیکی را حل کرده و برای ایجاد بوستان در محلات تلاش‌های موفقی صورت گرفته است. ما امیدواریم که در سال ۱۴۰۰ محله بدون بوستان در شهر تهران نداشته باشیم. درمورد بازارهای میوه و تره بار، فضاهای ورزشی و بوستان‌ها ما تلاش‌های زیادی را صورت داده ایم تا پاسخگوی نیازهای شهروندان باشیم. همه این اقدامات در شرایط کرونا و تحریم صورت گرفته است.

۴۷۲۳۷

کد خبر 1500532

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
5 + 6 =