رئیس پلیس راه همدان: سوانح جاده‌ای همدان ۴۰ درصد افزایش یافت

رییس پلیس راه استان همدان گفت: سوانح رانندگی استان همدان در جاده‌های برون شهری در نوروز سال‌جاری ۴۰ درصد افزایش یافته است.

به گزارش خبرگزاری خبرآنلاین استان همدان ؛ سرهنگ رضا عزیزی در گفتگویی با اعلام این خبر افزود: طرح نوروزی پلیس راه از ۲۶ اسفند سال ۱۳۹۹ آغاز شده و تا ۱۳ فروردین ۱۴۰۰ ادامه داشت که در این مدت مجموع سوانح فوتی، جرحی و خسارتی با ۴۰ درصد افزایش به ۲۰۲ فقره رسید.

وی گفت: سوانح جرحی در نوروز امسال از نظر فقره ۱۷۷ درصد افزایش داشته یعنی از ۲۶ فقره سوانح جرحی در نوروز سال گذشته به ۷۲ فقره رسیده است.

رییس پلیس راه استان همدان اضافه کرد: همچنین تعداد مجروحان سوانح جاده ای این استان از ۲۶ اسفند سال گذشته تا ۱۳ فروردین امسال به ۱۰۹ نفر رسیده که نسبت به زمان مشابه سال گذشته که ۴۵ نفر بود ۱۱۱ درصد افزایش داشته است.

سرهنگ عزیزی خاطرنشان کرد: ۷۰ درصد سوانح رانندگی نوروز امسال به علت بی توجهی به جلو ناشی از خستگی و خواب آلودگی، صحبت با تلفن همراه، خوردن و آشامیدن، استعمال دخانیات، مشغول شدن به تنظیم سیستم صوتی، شوخی و جدال در داخل خودرو و غافل شدن از مسیر مقابل رخ داده است.

وی با بیان اینکه بیشتر سوانح از ساعت ۱۲ تا ۲۲ اتفاق افتاده است، یادآور شد: توجه و دقت کافی رانندگان به جلو حین رانندگی میزان سوانح جاده ای این استان را ۷۰ درصد در نوروز ۱۴۰۰ کاهش می داد.

رییس پلیس راه استان همدان ادامه داد: ۹ میلیون و ۸۴۶ هزار و ۹۰۰ دستگاه خودرو از ۲۶ اسفند سال ۱۳۹۹ تا ۱۳ فروردین امسال از جاده های اصلی این استان تردد کردند که نسبت به مدت مشابه سال گذشته ۹۰ درصد معادل چهار میلیون و ۶۷۴ هزار خودرو افزایش داشته است.

به گفته سرهنگ عزیزی، چهار نفر در سوانح رانندگی ایام نوروز در همدان جان باختند.

46

کد خبر 1501143

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
4 + 7 =