حمایت از تولید و تامین معیشت مردم در اولویت است

معاون سیاسی امنیتی استانداری قزوین گفت: حمایت از تولید و تحقق شعار سال، مهار کرونا، بسترسازی برای برگزاری انتخابات و کمک به معیشت مردم مهمترین اولویت‌های مسئولان در سال جاری است.

به گزارش خبرگزاری خبرآنلاین از قزوین؛ منوچهر حبیبی، معاون سیاسی امنیتی استانداری قزوین  در جلسه شورای اداری شهرستان قزوین که با حضور محمد شفیعی فرماندار شهرستان قزوین، معاونان فرمانداری، حجت الاسلام فاطمیان امام جمعه اقبالیه و مدیران ادارات شهرستان که در محل فرمانداری برگزار شد گفت: در سال جاری چهار محور مهم در اولویت برنامه های مدیران استان قرار دارد و همه تصمیمات و سیاست گذاری ها در این راستا است.

حبیبی تصریح کرد: برنامه ریزی برای تحقق شعار سال، مهار کرونا، بسترسازی برای برگزاری انتخابات ریاست جمهوری و شوراها، تامین معیشت مردم و تنظیم بازار از مهمترین اولویت های مدیران در سال جاری است.

جانشین ستاد کرونای استان قزوین یادآورشد: دو سال پیاپی از سوی مقام معظم رهبری موضوع تولید مورد تاکید جدی قرار گرفته و امسال تلاش خواهیم کرد با کمک مدیران دستگاههای اجرایی و سایر عوامل بتوانیم این رهنمود مهم را به سرانجام برسانیم.

او گفت: نقشه راه با نامگذاری در حمایت از تولید و رفع موانع مشخص شده و مسیر ما هم امسال بر مدار تولید است و حمایت از آن را یک اصل می دانیم البته در تولید ابعاد مختلفی نهفته که می توانیم با توجه به همه زوایای آن به شکوفایی اقتصاد کشور کمک کنیم.

معاون سیاسی استانداری قزوین افزود: اگر تولید رونق داشته باشد کمبود کالا نخواهیم داشت و اگر تولید فعال باشد به اشتغال و مهار بیکاری کمک می شود.

حبیبی بیان کرد: اگر تولید به راه باشد درآمدهای مالیاتی هم محقق می شود لذا باید دانست نقش مسئولان در تحقق شعار بسیار کلیدی و سنگین است و در واقع مهمترین وظیفه مدیران مانع زدایی و حمایت از تولید است.

معاون سیاسی امنیتی استانداری قزوین اظهار کرد: همه باید گفتمان مشترکی در سال جاری داشته باشیم و موانع تولید را برداریم و در این میان اعتماد به بخش خصوصی توانمند و دارای اهلیت که می تواند اوضاع را سامان دهد یک ضرورت است.

او یادآورشد: امور تولید باید روان شود و امروز با همراهی دستگاه قضایی به پرونده مرتبط با تولید با سرعت بیشتر رسیدگی می شود و سایر قوا نیز عزم جدی دارند تا شعار سال اجرایی شود.

حبیبی گفت: درخواست مدیران واحدهای تولیدی باید به سرعت پاسخ داده شود و کارآفرینان بتوانند بدون وقت قبلی با مسئولان دولتی دیدار کرده و مشکلات خود را مطرح و حل کنند و این موضوع به ویژه در دستگاههای خدمات رسان مانند آب، برق، گاز، محیط زیست، منابع طبیعی، مالیات و بیمه اهمیت بیشتری دارد.

او یادآورشد: لازم است نگاه مدیران معطوف به تولید باشد تا هیچ عاملی مانع سرمایه گذاری نشود و پیشنهاد می کنیم مدیران به سراغ واحدهای تولیدی بروند و به امور آنها رسیدگی کرده و موانع را به صورت میدانی از مسیر بردارند تا تولید شکوفا شود.

حبیبی در بخش دیگری از سخنان خود در خصوص بیماری کرونا گفت: شرایط خوبی در قبل از عید داشتیم اما از همان جایی که نگران بودیم یعنی دید و بازدیدها آسیب دیدیم.

او اضافه کرد: خرید آجیل و شیرینی شب عید نشان می داد که باید منتظر روزهای سختی چون امروز باشیم و هر چقدر خواهش و التماس کردیم متاسفانه برخی اهمیت ندادند و مسافرت و دورهمی و دید و بازدیدها انجام شد.

جانشین ستاد کرونای استان قزوین یادآورشد: مردم قزوین بیشترین حضور را در شمال کشور داشتند و رفت و آمدها زیاد شد و امروز تعداد افراد بستری تا ۶۵درصد افزایش یافته و در یک هفته گذشته به ۳۲۷نفر رسیده است.

حبیبی گفت: دیروز در جلسه ستاد کرونا مصوب شد تا ۱۴۰۰ تخت بیمارستانی برای شرایط بحرانی در استان آماده شود تا بتوانیم پاسخگوی نیازهای موج جدید بیماری باشیم.

او اضافه کرد: شرایط کرونایی نگران کننده ای در پیش رو داریم و حمله تهاجمی موج چهارم ویروس آغاز شده و شدت و سرعت آن بالاست.

حبیبی بیان کرد: کادر درمان یک نبرد ۱۴ماهه را پشت سر گذاشته و کسب و کار در رکود و تعطیلی است و همچنان با بحران کرونا در استان مواجهیم و این بی توجهی مشکلات را دوچندان می کند.

معاون سیاسی امنیتی استانداری قزوین گفت: متاسفانه تنها مصوبه ای که خواهان زیادی دارد «تعطیلی ادارات و دورکاری» است و ۹۰درصد دستگاههای اجرایی دنبال تعطیلی بودند در حالی که باید تجهیزات و نیرو و ماشین آلات در خدمت کادر بهداشت و درمان باشد و با تجربه ای که از گذشته داریم تصمیم گرفتیم از تعطیلی ادارات منصرف شویم تا کارمندان با خانواده بازارگردی نکنند.

48

کد خبر 1501661

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
3 + 15 =