افزایش ۱۶۰درصدی تولید مواد بهداشتی و ضد عفونی در قزوین

رئیس سازمان صمت استان قزوین گفت: با همکاری صمیمانه بخش خصوصی شاهد افزایش ۱۶۰ تا ۴۰۰درصدی تولیدات مواد بهداشتی و ضدعفونی در ایام کرونا در استان بودیم.

به گزارش خبرگزاری خبرآنلاین از قزوین؛ عزیزاله افضلی، رئیس سازمان صمت استان قزوین در جلسه ستاد کرونای استان قزوین گفت: در ایام کرونا برای تامین نیازهای بهداشتی و مواد ضد عفونی استان و سایر مناطق با همکاری بخش خصوصی و حمایت بخش دولتی توانستیم تولیدات بخش های مختلف را افزایش دهیم.

او افزود: در این راستا با افزایش ۱۶۰درصدی میزان تولیدات محصولات بهداشتی در برخی کالاها شاهد افزایش ۴۰۰درصدی بودیم که این کار موجب شد هم نیاز داخل استان را تامین کنیم و هم به درخواست سایر استانها پاسخ دهیم.

افضلی تصریح کرد: قزوین از مناطق صنعتی و تولیدی شاخص کشور محسوب می شود و علیرغم همراهی خوب بخش خصوصی با مردم و دولت اما کرونا به بسیاری از مشاغل آسیب زد و موجب تعطیلی کسب و کار آنها شد.

او گفت: در شرایط کنونی که وضعیت کرونا در استان بحرانی تر شده و در ستاد تصمیماتی برای اعمال محدودیت های بیشتر گرفته می شود انتظار داریم وضعیت رکود کسب و کار صنوف و بازاریان هم مورد توجه جدی قرار گیرد.

افضلی بیان کرد: در دو ماه گذشته با روسای اتحادیه های صنفی استان جلسات متعددی تشکیل شد تا در جریان مشکلات اصناف قرار گیریم که گزارش هایی که دریافت شد نشان می داد برخی مشاغل وضعیت اسف باری دارند به طوری که موجب اعتراض و شکوه و گلایه آنها را موجب شده است.

رئیس سازمان صمت استان قزوین یادآورشد: اگر امروز بخواهیم به دلیل قرمز و نارنجی شدن رنگ برخی شهرها دوباره کسب و کارها را تعطیل کنیم مشکلات این گروه بیشتر شده و شرایط قابل تحمل نخواهد بود لذا انتظار داریم به کسبه اجازه دهیم به صورت پاره وقت برای تنظیم معادلات مالی و حسابرسی خود در واحدهای صنفی خود حاضر شده و با مشتریان تسویه حساب کنند.

48

کد خبر 1501665

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
3 + 0 =