۳ نفر
۱۷ فروردین ۱۴۰۰ - ۱۳:۲۶
آخرین خبر از واکسن کووایران برکت

باشگاه خبرنگاران نوشت: رئیس ستاد اجرایی فرمان امام درباره تزریق واکسن کرونا به صورت عمومی توضیحاتی داد.

محمد مخبر رئیس ستاد اجرایی فرمان امام در جمع خبرنگاران اظهار کرد: فاز یک مطالعه بالینی واکسن کووایران برکت تمام شده است و فاز دو نیز به مرحله ۵٠ درصد رسیده است.

او با بیان اینکه امیدوارم به سرعت اجازه بدهند که ما فاز سه را در فروردین ماه آغاز کنیم، گفت: فاز یک تولید انبوه تمام شده است و آماده تولید انبوه است.

مخبر ادامه داد: با مجوز مطالعه فاز سوم ما ظرفیت تولید ماهانه ٣ میلیون دوز واکسن در ماه را خواهیم داشت.

رئیس ستاد اجرایی فرمان امام با بیان اینکه کارخانه آماده کار است و فاز دوم تولید انبوه واکسن که تولید روزانه ١٢ میلیون دوز است آماده به کار است، بیان کرد: تا پایان خرداد ماه یا اوایل تیرماه فاز دوم تولید انبوه واکسن کووایران برکت آغاز خواهد شد.

مخبر با بیان اینکه در فاز یک ۵۶ نفر واکسن را دریافت کردند و در فاز دوم ٣٠٠ نفر مورد مطالعه قرار می‌گیرند که تا این لحظه ١۵٠ نفر واکسن را دریافت کردند، تصریح کرد: ٢٠ هزار نفر در فاز سه مورد مطالعه قرار می‌گیرند و فکر کنم تا زمان به نیمه رسیدن مطالعه، ما می‌توانیم نسبت به تولیدات واکسیناسیون عمومی اقدام کنیم.

او گفت: تا پایان خرداد ماه تولیدات واکسن را می‌توانیم تقدیم وزارت بهداشت کنیم.

مخبر با بیان اینکه تمام ۶ مسیر تولید واکسن کرونا در ستاد به مرحله انسانی رسیده است، گفت: تولیدات انبوه ما برای واکسن در واکسن کووایران برکت متمرکز است.

مخبر با بیان اینکه یکی از محورهای کاری ستاداجرایی فرمان امام که به طور گسترده دنبال می‌شود ساخت و ساز مسکن برای محرومین است، گفت: در مناطق محروم و در حوادثی، چون سیل و زلزله، خانه‌هایی آسیب می‌بینند و ستاد اجرایی به این موارد رسیدگی می‌کند.

رئیس ستاد اجرایی فرمان امام افزود: امروز شاهد سه رویداد خواهیم بود، نخست بهره برداری از ۳۰ هزار واحد مسکونی در سراسر کشور است که با حمایت ستاداجرایی ساخته شده و دوم ساخت ۳۰ هزار مسکن توسط گروه‌های جهادی و ستاد اجرایی است که امروز تحت عنوان مسکن محرومین آغاز می‌شود.

رئیس ستاداجرایی فرمان حضرت امام تصریح کرد: سومین برنامه ما در این روز آغاز ساخت ۱۰۰ هزار واحدمسکونی در قالب برنامه اقدام ملی مسکن است.

او گفت: ستاد تقبل کرده است با اولویت‌های زمین‌های خود ستاد، ۱۰۰ هزار واحد ساخته شود که امروز آغاز می‌شود.

مخبر با بیان اینکه یک پروژه در استان یزد به اتمام رسیده است. گفت: در برخی شهرستان‌ها تا ۴۰ درصد پیشرفت داشته ایم و ستاد در برنامه اقدام ملی مسکن، هم در شروع و هم در پایان پروژه‌ها پیشرو بوده است.

مخبر ادامه داد: ساخت این ۱۰۰ هزار واحد مسکونی را ظرف ۱۸ ماه تمام می‌کنیم.

او با بیان اینکه نحوه واگذاری در اختیار وزارت راه و شهرسازی است، اما ساخت و زمین در اختیار ماست، افزود: جانمایی مسکن محرومان مشخص شده و نسبتا در کل کشورپراکنده است و واحدهای مسکونی طرح مسکن ملی هم بسیاری استان‌ها را در برمی‌گیرد.

۴۷۲۳۲

کد خبر 1501726

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
8 + 3 =