اوایل امسال بود که صادق محصولی وزیر رفاه و تامین اجتماعی گفت: بیمه «زنان خانه‌دار» در صورت تصویب مجلس شورای اسلامی و ابلاغ آن به‌صورت یک قانون قابل اجراست و در غیر این صورت اجرای آن امکانپذیر نیست.

اما سید جواد زمانی سخنگوی کمیسیون اجتماعی در این باره خبر می دهد که دولت باید بار مالی این طرح را تامین کند و نیازی به تصویب مجلس نیست: بحث بیمه اجتماعی زنان خانه‌دار و بیمه بیکاران جویای کار که فرصت ایجاد اشتغال آنها فراهم نشده، در حال پیگیری است و تا پایان سال جاری به تصویب می‌رسد.

وی با اشاره به بار مالی بیمه اجتماعی زنان خانه‌دار برای تأمین اجتماعی بر تأمین منابع اجرای آن از سوی دولت، اظهارداشت: مجلس نمی‌تواند برای تأمین اجتماعی تعهد مالی ایجاد کند اما دولت باید در بودجه سنواتی منابع مالی مورد نیاز این قانون را مورد توجه قرار دهد.

زمانی یکی از راهکارهای لازم برای اجرای بیمه اجتماعی زنان خانه دار را ارائه متمم بودجه از سوی دولت دانست و بیان داشت: باید راهکارهای قانونی برای اجرای بیمه اجتماعی زنان خانه‌دار تدوین شود و دولت با ارائه متمم بودجه، وزارت رفاه و تأمین اجتماعی را در این امر یاری کند.

زمانی در گفت وگو با خبرآنلاین ادامه داد: این طرح خوبی است که نیاز به پی گیری دولت دارد و نمایندگان تنها در زمان درخواست دولت می توانند آن را پی گیری کنند.

47/232

 

کد خبر 150209

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
8 + 6 =