پای کرونا به اردوی تیم ملی والیبال باز نشد!

پزشک تیم ملی والیبال گفت: ما خیلی پیگیری کردیم و قرار است تا اخر فروردین ماه بازیکنان و کادر فنی واکسینه شوند. البته با تزریق همان دوز اول کار تمام نمی شود و بعداز دوز دوم کمی نفس راحت می کشیم.

سپهر ستاری: مثبت شدن تست پنج بازیکن و یک مربی تیم ملی والیبال در آستانه مسابقات حساس نگرانی‌های بسیاری را به وجود آورده بود و تصور می‌شد تعداد کرونایی‌ها افزایش پیدا کند اما با تصمیمات کادر پزشکی تیم ملی این اتفاق رخ نداد. اکنون نفرات کرونایی در روزهای پایانی قرنطینه به سر می‌برند و به زودی به جمع نفرات اصلی بازخواهند گشت. با این حال خطر ابتلا به کرونا هم‌چنان در اردوی تیم ملی وجود دارد و در صورت سرپیچی از قوانین ممکن است این بار بحران بزرگ‌تری گریبان والیبالیست‌ها را بگیرد. سیامک افروزی، پزشک تیم ملی والیبال درباره آخرین وضعیت تیم ملی توضیحاتی را ارائه داد:

*با توجه به مثبت شدن تست کرونای شش نفر از اعضای تیم ملی والیبال تصور می‌شد در روزهای آینده تعداد مبتلایان بیشتر شود اما خوشبختانه این اتفاق رخ نداد. چگونه این مسئله را مدیریت کردید که دیگر نفرات دچار مشکل نشوند؟

خدا را شکر که تا به امروز با دو تستی که از بچه ها و کادر تیم گرفته ایم، 6 نفر مبتلا پایشان به اردو نرسید و در واقع کار را ما بدون آلودگی شروع کرده ایم. چرا که اول قرار شد بازیکنان و کادر با تست منفی به فدراسیون بیایند که یلی و مجرد تستشان مثبت شده بود و به فدراسیون نیامدند و عصر همان روز هم  دوباره از بچه ها تست گرفتیم که حضرت پور، پوریا فیاضی ،آرمان صالحی سه بازیکن و پیمان اکبری مربی تیم هم تستش مثبت بود و انها هم به خانه هایشان برگشتند و اردو بدون کرونا شروع شد.


*به نظر شما چگونه می‌توان ریسک ابتلای ملی‌پوشان به کرونا را کم کرد؟

البته محال است که اردو بدون آلودگی بماند. حتی در کشورهای پیشرفته هم فعلا غیر ممکن است کرونا به صفر برسد، همه تلاش ما برای کاهش ابتلا است و امیدوارم اقدامات ما موثر شود.

*چه اقداماتی برای رعایت پروتکل‌های بهداشتی در اردو و حفظ بازیکنان از خطرات احتمالی انجام شده است؟

با اینکه اردوی در قرنطینه کامل نیست اما برای کنترل بچه ها ،قوانین سختگیرانه تر اعمال می شود و آنها حق خروج از  اردو را تا تست بعدی ندارند.حتی برای کنترل اردونشینان  با حراست هم هماهنگ شده و دوربین ها هم چک می شود، جدای از این برای متخلفان جریمه های نقدی و غیر نقدی سنگین تا حد خط خوردن از تیم ملی برای عدم رعایت پروتکل های بهداشتی خارج از اردو در نظر گرفته شده است.ما مجبوریم و راه دیگری برای کنترل نداریم.

سیامک افروزی: تیم ملی تا آخر فروردین واکسینه خواهد شد

*نفراتی که تست آن‌ها مثبت شده چه زمانی می‌توانند در اردو حضور پیدا کنند؟

من هرشب وضعیت انها را چک می کنم. خوشبختانه وضعیت خیلی حادی ندارند. پوریا دیروز قرنطینه اش تمام شد و دوباره تست داد. علی اصغر مجرد امروز و پوریا فیاضی و آرمان صالحی هم فردا. محمدرضا حضرت پور به دلیل اینکه علائم داشت و پیمان اکبری هم 24 فروردین ماه قرنطینه‌شان تمام می شود و دوباره باید تست دهند. آنها به شرط  نتیجه تست منفی در 48 ساعت اجازه ورود به اردو را دارند.

*کمی درباره سختی‌های برگزاری اردو در شرایط فعلی بگویید.

کرونا واقعا نگران کننده است. من 16،17 سال است که مصدومیتهای بازیکنان را درمان می کنم اما  کنترل کرونا در اردو خیلی اذیت کننده است. چرا که هرکدام از بازیکنان از شهر، باشگاه و فرهنگ دیگری هستند و متاسفانه دو، سه باشگاه بودند که حتی ماسک هم نمی زدند و زمان می برد تا برای آنها جا بیفتد که پروتکل های بهداشتی را رعایت کنند. البته ما تا جایی که بتوانیم سختگیری می کنیم اما کرونا نه اینجا  که هیچ کجای دنیا به صفر نمی رسد، حتی در لیگ های بزرگ دنیا مثل NBA و دیگر لیگ های معتبر هم نتوانستند آن را به صفر برسانند و 5،6 و حتی 12 بازیکن مبتلا به کرونا داشتند. به هر حال ما با ابزار قهری و آموزش فعلا کارمان را پیش می بریم. البته این شرایط تمرینی برای بازیکنان  است تا فشار شرایط سخت  لیگ ملتها را  راحت تر تحمل کنند.

*آیا قرار است اعضای تیم ملی والیبال واکسینه شوند؟

ما خیلی پیگیری کردیم و قرار است تا اخر فروردین ماه بازیکنان و کادر فنی واکسینه شوند. البته با تزریق همان دوز اول کار تمام نمی شود و بعداز دوز دوم کمی نفس راحت می کشیم. هر چند بعداز آن هم باید حواسمان باشد که پروتکل ها را رعایت کنیم تا بقیه را بیمار نکنیم. چرا که شاید بدن ما مصونیت پیدا کند اما ممکن است به اطرافیان منتقل کنیم.

258 41

کد خبر 1502864

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
1 + 2 =