اختلاف 300 هزار تومانی قیمت روغن مورد نیاز قنادان در بازار / دوگانگی در اعلام صنف قنادان در گروه‌های صنفی کرونا

ایلنا نوشت: رییس صنف قنادان جنوب تهران گفت: قنادان در حال حاضر بیشتر روغن مورد نیاز خود را با اختلاف 300 هزار تومان در هر ده کیلو به صورت آزاد تهیه می‌کنند.

محمد بی‌بلا  با انتقاد از دوگانگی در اعلام صنف قنادان در گروه‌های صنفی کرونا گفت: ما در سال گذشته با رایزنی‌های فراوان موفق شدیم صنف قنادان را در گروه یک قرار داده تا این صنف  در شرایط قرمز کرونا بتوانند به فعالیت خود ادامه دهند.

وی ادامه داد: با این وجود اداره بهداشت، دهیاری‌ها و بازرسی‌های صنعت و معدن ما را جزو گروه دو می‌دانند و مرتب از طریق تلویزیون و سایر رسانه‌ها این موضوع رسانه‌ای می‌شود در حالی که قنادان جزو گروه یک هستند چراکه ضرر دو هفته تعطیلی را باید با سه ماه کار جبران کنیم.

وی مشکل بیمه و تامین روغن را از دیگر مشکلات صنف خود نام برد و گفت: قنادان ما در حال حاضر بیشتر روغن مورد نیاز خود را با اختلاف 300 هزار تومان در هر ده کیلو به صورت آزاد تهیه می‌کنند.

بی بلا خواستار همکاری دوسویه با اداره بهداشت شد و افزود: ما قنادان به صورت بیرون‌بر فعال هستیم و تلاش می‌کنیم برای بیش از پیش پروتکل‌ها را رعایت کنیم. از اداره بهداشت هم خواهشمندیم با ما همکاری کند تا ما هم بتوانیم ادامه کار بدهیم.

وی در پاسخ به سوالی در خصوص وضعیت فروش شیرینی و کیک در ایام عید گفت: امسال با گرانی مواجه بودیم اما خوشبختانه علی رغم این موضوع ضرری وارد نشد؛ توانستیم مزد کارگران را بدهیم اما هم سودی حاصل نشد.

رییس صنف قنادان جنوب تهران تصریح کرد: قنادان امسال به خاطر جلوگیری از ضررهای احتمالی و نامعلوم بودن وضعیت خرید مردم کمتر از میزان همیشگی شیرینی برای شب عید آماده کردند اما چون تمام تولید خود را به فروش رساندند به نظر می‌رسد استقبال خوب بوده است درحالیکه کاگر اضافه کاری نکرده و شیرینی زیادی نزدند.

وی با اشاره به تلاش در جهت تحقق شعار سال افزود: مشکلات دلال بازی، رانت خواری، مشکلات اداری در بیمه به ویژه مالیات و بیمه تامین اجتماعی باید مانع تولید و چرخش اقتصادی است و انتظار داریم امسال برطرف شود.

بی بلا تصریح کرد: تا مادامی که این مشکلات به حداقل نرسد ما به تمکین شعار سال مقام معظم رهبری نمی‌توانیم دلخوش باشیم.

223224

کد خبر 1503629

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
6 + 8 =