اعلام قیمت زولبیا و بامیه ویژه ماه رمضان

رئیس اتحادیه قنادی، شیرینی و کافه قنادی تهران گفت: قیمت زولبیا و بامیه ویژه ماه رمضان در واحدهای صنفی درجه یک برابر با کیلویی 48 هزار تومان و قیمت این محصول در واحدهای درجه 2 کیلویی 38 هزار تومان تعیین شده است.

علی بهره‌مند در گفت و گو با خبرآنلاین اظهار کرد: خوشبختانه کمبودی در زمینه تامین مواد اولیه به ویژه روغن و شکر در بازار وجود ندارد و دولت نیز اقدام به توزیع سهمیه به قنادان کرده است.

بیشتر بخوانید: 

اختلاف 300 هزار تومانی قیمت روغن مورد نیاز قنادان در بازار / دوگانگی در اعلام صنف قنادان در گروه‌های صنفی کرونا

وی تصریح کرد: خوشبختانه کمبودی در زمینه تهیه روغن وجود ندارد اما شاهد فاصله قیمتی بین نرخ دولتی و بازار آزاد هستیم به طوری که قیمت دولتی هر حلب روغن 16 کیلویی حدود 180 هزار تومان است و همین محصول در بازار آزاد حدود 400 هزار تومان فروخته می شود.

بهره‌مند گفت: سهمیه ای که دولت برای در نظر گرفته، کفاف میزان تولیدات اعضای صنف را نمی دهد بنابراین مجبوریم روغن را از بازار آزاد تهیه کنیم.

وی افزود: اعضای صنف می توانند شکر را از درب کارخانه به قیمت 11هزار و 500 تومان تهیه کنند که با توجه به هزینه حمل و نقل بیش از 12 هزار تومان باید برای هر کیلو شکر در نظر گرفت و گفتنی است شکر در بازار آزاد هزار تومان بیش از این میزان به فروش می رسد.

رئیس اتحادیه قنادی، شیرینی و کافه قنادی تهران درباره وضعیت کاری صنف قنادان با توجه به تعطیلات اجباری کرونایی توضیح داد: خوشبختانه روز گذشته و بر اساس آخرین نامه ای که از سوی اتاق اصناف تهران منتشر شد قنادان همانند سال قبل، جزو مشاغل گروه یک در نظر گرفته شدند بنابراین بر اساس نامه اتاق اصناف تهران و همچنین ستاد کرونا ،همکاران ما می توانند در تعطیلات کرونایی به فعالیت خود ادامه دهند.

بهره‌مند تصریح کرد: با توجه به فرارسیدن ماه مبارک رمضان و استقبال از شیرینی خاص این ماه، میزان فروش و فعالیت قنادان بیشتر از سایر ایام سال می شود بنابراین انتظار داریم در روزهای آینده شاهد رونق بازار همکاران خود باشیم.

وی تاکید کرد: متاسفانه سال های قبل شاهد بوده ایم که واحدهای صنفی بی نام و نشان در ماه رمضان نسبت به فروش زولبیا و بامیه اقدام می کنند که هیچ نظارتی بر نحوه تهیه این محصولات و فعالیت فروشندگان آن وجود ندارد و ممکن است سلامت شهروندان به خطر بیافتد.

بهره‌مند خطاب به مردم و شهروندان توصیه کرد: با توجه به تجارب سال های قبل شهروندان عزیز دقت کرده تا زولبیا و بامیه را از واحدهای صنفی مجاز و دارای پروانه کسب تهیه کنند .

223224

کد خبر 1503743

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
1 + 1 =