شرایط کرونایی امروز نتیجه سهل‌انگاری‌ها در خریدهای شب عید است

جانشین ستاد کرونای استان کرمان گفت: شرایط کرونایی امروز نتیجه سهل‌انگاری‌ها در خریدهای شب عید بوده و سوغات سفرهای نوروزی هنوز در راه است.

به گزارش خبرآنلاین از کرمان : محمدصادق بصیری  ، با اشاره به آخرین وضعیت شیوع کرونا در استان کرمان اظهار داشت: همان طور که پیش‌بینی می‌شد هجوم موج چهارم کرونا از نوع انگلیسی از نیمه غربی به نیمه شرقی رسیده و استان کرمان را در نوردیده است.

وی با بیان اینکه در هفته گذشته شهرستان‌های استان کرمان به رنگ‌های آبی، زرد، نارنجی و قرمز درآمده و هر دو روز شاهد تغییر رنگ‌بندی شهری در استان بودیم گفت: تغییر رنگ شهرستان‌ها به این صورت است که از وضعیت آبی و زرد به وضعیت خطر و پرخطر تغییر نزدیک می‌شویم.

جانشین ستاد کرونای استان کرمان با اشاره به اینکه هماهنگی‌های لازم ستاد ملی و ستاد استانی انجام شده و مسئولان و مجریان و به ویژه کادر درمان آمادگی لازم را پیدا کرده‌اند افزود: در این میان چیزی که بیش از همه اهمیت دارد تعهد اجتماعی و احساس مسئولیت خود افراد است تا بتوانیم از این شرایط هم عبور کنیم و طوری نشود که کادر درمان و بیمارستان‌های ما با مشکل و کمبود مواجه شوند.

وی با بیان اینکه از نظر رنگ‌بندی از ۲۳ شهرستان استان ۸ شهرستان در وضعیت قرمز، ۷ شهرستان در وضعیت نارنجی و ۸ شهرستان در وضعیت زرد قرار دارند ادامه داد: با توجه به اینکه شیوع این ویروس کرونا سیر صعودی دارد پیش‌بینی می‌شود که وضعیت استان بدتر هم شده و با چالش‌های بیشتری مواجه شویم.

بصیری با اشاره به قوانین، مقررات، الزامات و محدودیت‌ها اعمال شده با توجه به رنگ‌بندی شهرها در حوزه کسبه و بازاریان، آموزش و مراسم فرهنگی و اجتماعی و ترددها و دیگر مواردی که بسیار مورد توجه مردم است عنوان کرد: اعمال این محدودیت‌های جدید که از روز گذشته آغاز شده با جدیت به مدت ۱۰ روز ادامه دارد.

وی با بیان اینکه اجرای گام پنجم طرح شهید سلیمانی از روز گذشته در استان آغاز شده که با تیم‌های نظارتی، مراقبتی و حمایتی فعالیت دارند گفت: مسئولیت اجرای طرح به عهده مراکز بهداشت است.

معاون سیاسی، امنیتی و اجتماعی استان کرمان با اشاره به اینکه در این طرح تیم‌های شهید سلیمانی مقابله با کرونا هم در زمینه غربالگری، رهگیری و مراقبت در منزل و هم در حوزه واکسیناسیون ارائه خدمت می‌کنند گفت: امیدواریم که بتوانیم استان کرمان را در کنار کشور در این زمینه آماده کنیم.

وی با بیان اینکه مهمترین اقدام طرح شهید سلیمانی در حوزه نظارتی است افزود: با این وجود خود دستگاه‌های اداری، مسئولان و متولیان مجموعه‌ها و مردم باید خود نظارتی داشته باشند و منتظر نمانند که تیم‌ها بیایند و از برخی تخلفات و موارد جلوگیری کنند.

بصیری با اشاره به اینکه ماه رمضان را در پیش داریم و مردم خوب ما علاقه زیادی دارند که از فیوضات این ماه بهره‌مند شده و در مراسم این ماه به ویژه شب‌های عظیم و پرفیض قدر شرکت کنند گفت: اگر بتوانیم کنترل‌های لازم را داشته باشیم شاید با اعمال محدودیت در این مراسم مواجه نشویم اما در صورت وخیم‌تر شدن شرایط به ناچار برگزاری این مراسم هم محدود می‌شود.

وی با بیان اینکه براساس نظر کارشناسان شرایط امروز کشور نتیجه خریدهای شب عید است و هنوز سوغات سفرهای نوروزی در راه است تصریح کرد: احتمالاً در روزهای آینده وضعیت بدتر هم خواهد شد.

46

کد خبر 1503783

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
2 + 3 =