مکانهایی برای بستری بیماران در شرایط بحرانی پیش بینی شود

استاندار چهارمحال و بختیاری گفت: تخت‌های بیمارستانی پیش‌بینی شده برای بستری بیماران کرونایی در حال تکمیل است، بنابراین باید مکانی برای بستری بیماران مانند مدارس و نقاهتگاه ها در شرایط بحرانی از هم‌اکنون پیش‌بینی شود.

به گزارش خبرگزاری خبرآنلاین استان چهارمحال وبختیاری به نقل از روابط عمومی استانداری، اقبال عباسی  در ستاد مدیریت و مقابله با بیماری کرونای استان چهارمحال و بختیاری با اشاره به اینکه باید در اجرای قوانین، مصوبات و همچنین نظارت و بازرسی از بازار، ادارات، ارگان‌ها و ... جدیت وجود داشته باشد، اظهار کرد: گزارش روزانه این بازرسی‌ها باید به دبیرخانه ستاد کرونا ارسال شود، اگر ممنوعیت‌ها و محدودیت‌ها به درستی اجرا می‌شد، قطعا نباید وضعیت به شرایط بحرانی می‌رسید، برخورد با متخلفان در اولویت باشد.

استاندار چهارمحال و بختیاری با اشاره به اینکه مصوبات ستاد کرونا در استان برای مدیران دستگاه‌های اجرایی پس از ابلاغ لازم‌الاجرا است، گفت: پس از ابلاغ مصوبه هیچ مدیری نمی‌تواند به بهانه هماهنگی با وزارتخانه مربوطه از اجرای مصوبه امتناع کند.

وی با تاکید بر اینکه وضعیت استان از نظر شیوع کرونا در حالت مطلوبی قرار ندارد، بیان کرد: تمامی شهرستان‌های چهارمحال و بختیاری در وضعیت قرمز کرونایی قرار دارند، ظرفیت‌ تخت‌های بیمارستانی پیش‌بینی شده برای بستری بیماران کرونایی در حال تکمیل است، بنابراین باید مکانی برای بستری بیماران مانند مدارس و نقاهتگاه ها در شرایط بحرانی از هم‌اکنون پیش‌بینی شود.

عباسی افزود: نقاهتگاه ها با متولی‌گری سپاه و اورژانس به سرعت تجهیز و برای پذیرش بیماران کرونایی آماده شود، کپسول اکسیژن، تخت بستری و پتو از ملزومات نقاهتگاه است. ارگان‌هایی از جمله بسیج، هلال‌احمر، بهزیستی، نیروی انتظامی، بنیاد شهید و انجمن خیرین کسپول‌های اکسیژن مازاد خود را در اختیار نقاهتگاه ها قرار دهند.

استاندار چهارمحال و بختیاری با بیان اینکه بانک‌ها و ادارات باید خلوت شوند، یادآور شد: در وضعیت قرمز کرونایی باید تنها یک سوم کارمندان در محل کار حضور داشته و مابقی کارمندان در دورکاری باشند، اما باید مراقبت شود که دورکاری به معنای این نیست که کارمندان از این فرصت برای تفریح و مسافرت استفاده کنند، بلکه باید امورات شغلی را از منزل پیگیری کنند.

وی اضافه کرد: همچنین بانک‌ها در این ۱۰ روز تنها ملزم به ارائه خدمات ضروری هستند و نباید به‌ بهانه اخذ تسهیلات و ... در بانک‌ها تجمع شود، با توجه به تعطیلی بازار، برای پرداخت اقساط نیز به افراد مهلت داده شود.

عباسی در خصوص کمبود نیروی نظارتی در ارگان‌های مرتبط با امر نظارت، تصریح کرد: بسیج برای جبران این کمبود اعلام آمادگی کرده است، فرمانداران در شورای تامین میزان نیروی مورد نیاز خود را برای مباحث امنیتی، ترددها و نظارت به فرمانده سپاه هر شهرستان اعلام کنند، همچنین بازرسان دستگاه های‌ نظارتی و کادر مراکز بهداشت و درمان شامل دورکاری نمی‌شوند.

استاندار چهارمحال و بختیاری در خصوص فعالیت غیرضروری برخی از اصناف در خیابان‌های پرتردد شهرستان‌ها مانند خیابان کاشانی و ملت، توضیح داد: باید تذکرات لازم به این اصناف داده شود، اگر نتوانیم با مباحث نظارتی از شلوغی در این خیابان‌ها بکاهیم، مجبوریم این خیابان‌ها را برای کاهش تردد و تجمع مسدود کنیم.

وی بیان کرد: اصناف به غیر از گروه شغلی یک عموما باید تعطیل باشند، در شهرستان‌ها برای تعمیرگاه‌های لوازم خانگی و موبایل به‌صورت شیفت‌بندی برنامه تعیین شود.

۴۶

کد خبر 1504062

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
5 + 6 =