حق ورودی برخی مدارس تیزهوشان ۱۸ میلیون تومان است

فارس نوشت: رئیس کمیته آموزش و پرورش کمیسیون آموزش و تحقیقات مجلس بابیان‌اینکه شهریه مدارس تیزهوشان نصف شهریه مدارس غیردولتی هر شهر است از سازمان بازرسی وزارت آموزش و پرورش خواست تا به تخلف این مدارس در قالب دریافت شهریه‌های غیرقانونی ورود کند.

مهدی اسماعیلی در مورد ارائه گزارش‌هایی مبنی بر اینکه برخی مدارس تیزهوشان برای ثبت‌نام دانش آموزان نخبه، حتی بیش از ۱۸ میلیون تومان به عنوان حق ورودی دریافت کرده‌اند، اظهار داشت: یکی از مراکزی که باید به آن توجه مضاعفی شود، مدارس تیزهوشان هستند که در آنها دانش‌آموزان نخبه کشور تحصیل می‌کنند.

وی تصریح کرد: بر اساس مصوبه هیات امنای مدارس تیزهوشان باید نصف شهریه مدارس غیردولتی هر شهر به عنوان حق ورودی این مدارس تعیین شود. هرچند بنده فی‌نفسه معتقدم باید از دانش‌آموزانی که نخبه هستند در تمام زمینه‌ها حمایت شود و باید به جایی برسیم که به‌جای اینکه از والدین آنها شهریه‌ای را دریافت کنیم از آنها به‌طور ویژه حمایت کنیم.

رئیس کمیته آموزش و پرورش کمیسیون آموزش و تحقیقات مجلس شورای اسلامی، یادآور شد: اگر تخلفی توسط مدارس تیزهوشان صورت گرفته است، باید توسط بازرسان وزارت آموزش و پرورش بررسی شود و به هیچ‌وجه نباید مبالغ غیرقانونی از والدین این دانش‌آموزان اخذ شود. بنابراین این گزارش باید به سازمان بازرسی این وزارتخانه ارجاع داده شود تا به این موضوع رسیدگی کند.

۴۷۲۳۱

کد خبر 1504421

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
7 + 10 =