تشکیل شعبه‌های تخصصی رسیدگی به روزه‌خواری در ملاءعام

فارس نوشت: دادستان عمومی و انقلاب استان کرمانشاه گفت: معاونت ارجاع دادسرای عمومی و انقلاب مرکز استان موظف شده پرونده‌های مربوط به تظاهر به عمل حرام و روزه خواری در انظار و اماکن عمومی را به صورت روزانه و به قید فوریت به شعبه دادستانی به عنوان شعبه تخصصی ارجاع و شعبه دادستانی نیز موظف به رسیدگی روزانه و فوری آن شده است. ​

شهرام کرمی امروز در جمع اصحاب رسانه، ضمن تبریک فرارسیدن ماه مبارک رمضان،اظهار داشت: رمضان یکی از مهمترین و مبارک‌ترین ماه‌های سال است که اهمیت و ارزش آن از جهات مختلف می‌تواند مورد توجه قرار گیرد.

وی با بیان اینکه ماه رمضان ماه قناعت، ایثار و پرهیز از مادیات و راهی برای رسیدن به تکامل معنوی است، تصریح کرد: بنابراین لازم است در این ماه پر برکت معنویت، دعا و استغفار، زنجیر بر نفس اماره زدن، رسیدگی به مستمندان و ستمدیدگان، خدمت به خلق، بزرگداشت روزه و روزه‌داری، تلاوت قرآن کریم و انس با پروردگار متعال به صورت ویژه مورد توجه همگان باشد.

دادستان عمومی و انقلاب استان کرمانشاه افزود: باتوجه به اینکه برکات معنوی این ماه می‌تواند جامعه ما را مزین به رفتارهای اخلاقی و عاری از جرم و مظاهر زشتی، ناهنجاری و آسیب‌های اجتماعی کند، برای همین از تمامی دستگاه‌ها و نهادهای ذی‌ربط انتظار می‌رود با تمام توان پای کار بیایند و ضمن در نظر گرفتن دستورالعمل‌های ستاد مبارزه با بیماری کرونا و استفاده از تمام امکانات و لوازم و انجام تکالیف قانونی خود، زمینه بهره‌مندی هر چه تمام‌تر مردم از ماه خدا را فراهم کنند.

تشریح تکالیف دستگاه‌ها در ماه مبارک رمضان

وی در ادامه با تشریح وظایف برخی دستگاه‌ها در این ایام پرداخت و گفت: فرماندهی انتظامی با حضور فعال در معابر و اماکن عمومی، مراکز تجاری، پارک ها و تفرجگاه‌ها و... نسبت به تذکر و هشدار لازم به شهروندان اقدام کند.

کرمی افزود: در این راستا ضروری است، افرادی که تظاهر به روزه‌خواری می‌کنند و یا پوشش نامتعارف و کشف حجاب در واحدهای صنفی و اماکن عمومی دارند با رعایت ضوابط قانونی و شرعی و مستندسازی به مراجع قضایی معرفی شوند.

وی خاطرنشان کرد: بنابراین، معاونت ارجاع دادسرای عمومی و انقلاب مرکز استان موظف شده پرونده‌های مربوط به تظاهر به عمل حرام و روزه خواری در انظار و اماکن عمومی را به صورت روزانه و به قید فوریت به شعبه دادستانی به عنوان شعبه تخصصی ارجاع و شعبه دادستانی نیز موظف به رسیدگی روزانه و فوری آن شده است.

دادستان کرمانشاه اضافه کرد: همچنین امنیت پارک‌ها و تفرجگاه‌ها به‌ویژه پارک‌های شرقی و غربی طاق‌بستان توسط ماموران و یگان‌های انتظامی برای حضور مردم در زمان افطار و بعد از آن تقویت شود تا شهروندان روزه‌دار بتوانند ضمن رعایت پروتکل‌های بهداشتی با خیال آسوده و احساس امنیت کامل  فرصت مناسبی برای گذراندن اوقات فراغت داشته باشند.

وی اعلام کرد: انتظار می‌رود اتاق اصناف با همکاری پلیس نظارت بر اماکن عمومی، دامپزشکی، معاونت بهداشتی و تعزیرات حکومتی، ضمن تشدید بازرسی‌ها و راه‌اندازی گشت‌های نامحسوس و استفاده از ظرفیت بسیج اصناف، به واحدهای صنفی گران‌فروش و آن دسته از واحدهای صنفی که حرمت و شئون ضروری ماه رمضان و همچنین دستورالعمل‌های مرتبط با کرونا را رعایت نمی‌کنند، تذکر و هشدار داده و برخورد قانونی کنند.

کرمی افزود: معاونت بهداشتی نیز موظف است نظارت و بازرسی مستمر از رستوران‌ها، کبابی‌ها، قنادی‌ها مراکز تهیه و توزیع زولبیا، بامیه، آش و حلیم‌پزی‌ها به ویژه بازرسی‌های مستمر شبانگاهی در طول ماه مبارک رمضان را به صورت ویژه در دستور کار خود قرار دهد.

وی تاکید کرد: همچنین پلیس نظارت بر اماکن نسبت به برقراری گشت‌های انتظامی در طول شبانه‌روز در سطح شهر، اقدام و ضمن تعیین مکان‌های مشخص و دارای مجوز برای خدمات‌رسانی به مسافران برای حفظ شئونات ماه مبارک رمضان در مکان‌های فوق نظارت کند.

دادستان کرمانشاه تصریح کرد: بنابراین تمامی صاحبان واحدهای پذیرایی ملزم هستند ضوابط و مقرراتی که با همکاری اتاق‌های اصناف، اتحادیه‌های صنفی و ناجا تدوین شده را رعایت کنند و در صورت عدم رعایت مراتب، پلیس قاطعانه با واحدهای صنفی متخلف برخورد و زمان پلمپ آن‌ها، نسبت به تشکیل پرونده قضایی برای مالکان آن اقدام شود.

47231

کد خبر 1505077

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
3 + 1 =