بازسازی مناطق زلزله زده سی سخت در اصفهان تا پایان خرداد

مدیرکل مدیریت بحران استانداری اصفهان گفت: بیش از ۸۰۰ واحد متاثر از زلزله اخیر کارشناسی شده است و آواربرداری ۲۰ واحد هم به اتمام رسیده است و پیش بینی می شود تا پایان خردادماه بازسازی مناطق زلزله زده در شهرستان سمیرم به اتمام برسد.

منصور شیشه فروش در گفت و گو با خبرنگار خبرآنلاین با اشاره به خسارت زلزله بهمن ماه در نوار مرزی استانهای اصفهان و کهگیلویه و بویراحمد اظهار داشت: ۵۷۲ واحد مسکونی تحت تاثیر زلزله و پس لرزه های ناشی از آن قرار گرفت که ۲۱۷ واحد مسکونی نیاز به احداث مجدد و ۳۵۵ واحد آسیب دیده نیاز به تعمیرات داشت.

وی افزود: ۴۱۸ واحد مسکونی آسیب دیده از زلزله ۲۹ بهمن ماه درروستاها و ۱۵۴واحد خسارت دیده هم در شهرهای شهرستان سمیرم قرار دارند.

مدیرکل مدیریت بحران استانداری اصفهان تصریح کرد: در راستای بازسازی واحدهای خسارت دیده متاثر از زلزله سی سخت ۵۸ میلیارد و ۴۰۰ میلیون تومان به استان اصفهان تخصیص داده شد که ۳۶ میلیارد از این اعتبار به صورت تسهیلات بانکی و ۱۶ میلیارد هم تسهیلات بلاعوض و مابقی هم برای تعمیر زیرساختهای آسیب دیده در نظر گرفته شده است.

وی اضافه کرد: پس از وقوع زلزله پادنا-یاسوج ستاد بازسازی با همکاری بنیاد مسکن و سازمان نظام مهندسی در شهرستان سمیرم تشکیل شده است تا امورات مربوطه رسیدگی شود.

شیشه فروش اعلام کرد: اعتبارات تخصیص یافته به استان اصفهان توسط بانک های عامل به خسارت دیدگان زلزله بهمن ماه ارائه شده است و ۴۳۵ مورد پرونده دراین مورد تشکیل شده است.

وی افزود: بیش از ۸۰۰ واحد متاثر از زلزله اخیر کارشناسی شده است و آواربرداری ۲۰ واحد هم به اتمام رسیده است و پیش بینی می شود تا پایان خردادماه بازسازی مناطق زلزله زده در شهرستان سمیرم به اتمام برسد.

48

کد خبر 1505948

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
8 + 4 =