ابلاغ برنامه عملیاتی و فرایند اجرایی گام به گام برنامه سنجش صلاحیت و توسعه شایستگی منابع انسانی دوره ی ابتدایی

با توجه به واگذاری دبیرخانه سنجش صلاحیت و توسعه شایستگی منابع انسانی دوره ی ابتدایی کشور به استان چهارمحال و بختیاری، برنامه عملیاتی و فرایند اجرایی گام به گام این برنامه به ادارات کل آموزش و پرورش استان‌های کشور ابلاغ شد.

به گزارش خبرگزاری خبرآنلاین استان چهارمحال وبختیاری، محمد محمدی معاون آموزش ابتدایی استان چهارمحال و بختیاری گفت: با توجه به واگذاری دبیرخانه سنجش صلاحیت و توسعه شایستگی منابع انسانی دوره‌ی ابتدایی کشور به استان چهارمحال و بختیاری، برنامه عملیاتی و فرایند اجرایی گام به گام  این برنامه به ادارات کل آموزش و پرورش استانهای کشور ابلاغ شد. در این شیوه نامه، نحوه ی اجرای دوره های آموزشی توانمندسازی، شیوه‌ی انتخاب و آموزش ارزیابان حرفه ای استانی و نحوه شرکت آموزگاران در آزمون جامع مورد تبیین و تشریح قرار گرفته است.
محمد محمدی افزود: طراحی عناوین و کد دوره های آموزشی مورد نیاز و توجه به نیازمندی‌ها و سرفصل های اساسی آموزش های معلمان مبتنی بر نیاز سنجی علمی، توجه ویژه به محورهای مهمی چون اخلاق حرفه ای، مهارت های تدریس، مدیریت کلاس، سند تحول بنیادین و تقویت توان و مهارت های تدریس معلمان در دروس ریاضیات و فارسی از مهم ترین برنامه های کاربردی پیش بینی شده در این برنامه عملیاتی می‌باشد.
محمدی معاون آموزش ابتدایی خاطر نشان کرد: در این برنامه کشوری، صلاحیت‌های حرفه‌ای کلیه معلمان حق التدریس، نیروهای خرید خدمات آموزشی مورد سنجش قرار می‌گیرد و منجر به صدور گواهی نامه صلاحیت های حرفه ای معلمان می گردد و  شایستگی های حرفه ای کلیه معلمان رسمی و پیمانی شاغل در دوره‌ی ابتدایی  ارتقاء می یابد.

46

کد خبر 1506003

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
2 + 14 =