انجام بیش از ۶۲ هزار و ۵۰۰ مورد بازرسی از اصناف استان سمنان

‍ معاون نظارت ، بازرسی و حمایت از حقوق مصرف کنندگان سازمان صنعت، معدن و تجارت استان سمنان از ثبت ۵۹۱۲ مورد تخلف صنفی طی یکسال گذشته در این استان خبر داد.

 به گزارش خبرگزاری خبرآنلاین استان سمنان مهدی یحیایی با اعلام این خبر گفت: این تخلفات اعم از گرانفروشی، کم فروشی، عدم درج قیمت و نصب نرخنامه ، عدم ارائه فاکتور و عرضه ، فروش و نگهداری کالای قاچاق و غیره می باشد که طی انجام بیش از ۶۲ هزار و ۵۰۰ مورد بازرسی از واحدهای صنفی استان ثبت و ضبط شده است.

 وی افزود: این بازرسی ها به منظور رصد وضعیت بازار کالا و خدمات و به ویژه کالاهای اولویت دار و نظارت بر مراکز فعال تجاری و اقتصادی استان سمنان و همچنین جلوگیری از هرگونه افزایش بی رویه قیمت ها در قالب طرح های مختلف صورت گرفته است.

 معاون نظارت و بازرسی سازمان صمت استان سمنان اذعان داشت : در این بازرسی ها تعداد ۵۱۳۵ فقره پرونده تخلف به ارزش ریالی ۳ هزار و ۴۲۰ میلیارد و ۹۲۰ میلیون و ۴۱۰ هزار ریال تشکیل و جهت بررسی و صدور رأی به تعزیرات حکومتی ارجاع شده است.
مهدی یحیایی اظهار کرد: در این مدت تعداد ۳۴۵۶ مورد شکایت مردمی به سامانه رسیدگی به شکایات مردمی (ستاد خبری) سازمان صنعت، معدن و تجارت استان اعلام شده است که با پیگیری بازرسان و کارشناسان نظارت و بازرسی سازمان ، ۹۷ درصد شکایات رسیدگی و منجر به نتیجه شده است.

 وی گفت: در بازه زمانی مورد اشاره  ۱۲۴۷ مورد گشت بازرسی مشترک با همکاری اتاق‌های اصناف و اتحادیه‌ها، ادارات کل تعزیرات حکومتی، دانشگاه‌های علوم پزشکی، سازمان استاندارد، ادارات کل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری و سایر مراجع مرتبط  نیز انجام شده که از این تعداد، ۱۳۱۸ مورد پرونده تخلف تشکیل و به مراجع تعزیراتی ارسال شده است.

48

کد خبر 1506171

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
2 + 0 =