مشکلی برای تامین برق مصرفی مراکز درمانی قزوین نداریم

مدیر برق شهرستان قزوین گفت: از ابتدای شیوع بیماری کرونا برق مورد نیاز همه بیمارستانها و مراکز درمانی شهرستان قزوین تامین شده است و اخیرا برق بیمارستان صحرایی نیز با نصب یکدستگاه پست برق ۳۱۵کیلووات برقرار شده است.

به گزارش خبرگزاری خبرآنلاین از قزوین؛ احمد احمدی، مدیر برق شهرستان قزوین در خصوص فعالیت های اداره برق شهرستان قزوین گفت: مدیریت برق در حوزه جغرافیایی شهرستان به ۵بخش، ۷شهر و ۴۳۰روستا به بیش از ۳۰۵هزار مشترک خدمت رسانی می کند.

او افزود: ۵۰درصد مشترکین استان تحت پوشش خدمات مدیریت برق شهرستان قزوین هستند که توسط  امور و اداره اقماری، خدمات لازم را به مشترکین ارائه می دهند.

مدیر برق شهرستان قزوین تصریح کرد: سالانه بیش از ۱۴۱۰میلیون کیلو وات ساعت در شهرستان قزوین مصرف انرژی برق داریم که معادل یک سوم مصرف استان است که رقمی معادل ۵۰درصد انرژی در بخش های صنعت و کشاورزی و ۳۰درصد در بخش خدمات مولد مصرف می شود.

احمدی یادآورشد: در سال گذشته با توجه به شیوع ویروس کرونا، شاهد مشکلات فراوانی در کسب و کارها و فعالیت ها بودیم اما با تلاش شبانه روزی  شرکت توزیع  برق،خدمات و تامین برق مشترکین بصورت پایدار و پویا تامین شد.

مدیر برق شهرستان قزوین اظهارکرد: در پاییز سال گذشته اصلاح و بهینه سازی شبکه های برق واحدهای صنعتی را با هماهنگی وزارت نیرو و شرکت توانیر آغاز کردیم و توانستیم ۴مانور جهادی همزمان با سراسر کشور به خوبی برگزار کنیم.

او گفت: عمده ترین و شاخص ترین مانور برگزارشده به بازسازی شبکه برق شهرک صنعتی لیاء اختصاص داشت که در این مانور  ۴۶اکیپ عملیاتی و  ۵۱دستگاه خودروی سبک و سنگین و ۲۰۰نیروی فنی مشارکت داشته و نسبت به رفع نواقص و ایرادات فنی شبکه اقدام شد.

احمدی اضافه کرد: در مانورهای سال گذشته ۴۰کیلومتر از شبکه و ۲۹۶دستگاه پست برق با ۴۰۰میلیون تومان هزینه اصلاح شد.

مدیر برق شهرستان قزوین تصریح کرد: با اجرای این مانورها  ۸۰درصد خاموشی های ناشی از عیوب تجهیزات و شبکه  کاهش یافته و همچنین انرژی تحویلی به مشترکین  ۵۰مگاوات افزایش یافت.

احمدی با اشاره به افزایش بیماران بستری کرونایی در استان و ضرورت برپایی بیمارستان صحرایی گفت: کارکنان  توزیع  برق قزوین همراه و همگام مجاهدان عرصه سلامت و کادر درمانی، خود را موظف به همکاری همه جانبه با ستاد کرونای استان می دانند و در این راستا انرژی برق مورد نیاز همه درمانگاهها، مراکز درمانی و بیمارستانی تامین شده است.

او بیان کرد: همچنین مطابق درخواست مسئولان بهداشتی استان،برق مورد نیاز بخش های جدید و ویژه بیماران کرونایی بیمارستان بوعلی سینای قزوین به سرعت و بدون تشریفات اداری تامین شد.

مدیر برق شهرستان قزوین اضافه کرد: موج چهارم کرونا که در کشور و استان نیز آغاز شده موجب شد براساس تصمیم ستاد کرونای استان، بیمارستان صحرایی قزوین در محوطه روباز بیمارستان ارتش برپا شده که با ۲۰۰میلیون تومان هزینه برای تامین برق آن در کمترین زمان تامین شد.

او گفت: با احداث پست برق به ظرفیت ۳۱۵کیلو ولت آمپر نیاز برق بیمارستان صحرایی را برطرف کردیم تا بیماران بتوانند از خدمات پزشکی و درمانی این بیمارستان استفاده کنند.

مدیر برق شهرستان قزوین یادآورشد: همچنان در کنار کادر درمانی استان انجام وظیفه می کنیم و آمادگی کامل داریم انرژی برق مورد نیاز همه مراکز درمانی، درمانگاهها، بیمارستانها و نیازهای جدید را به سرعت تامین کنیم.

48

کد خبر 1506551

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
8 + 0 =