روکش آسفالت ۱۵۰ کیلومتر از محورهای مواصلاتی اردبیل 

مدیرکل راهداری وحمل ونقل جاده ای استان اردبیل گفت: عملیات روکش آسفالت گرم و حفاظتی ۱۵۰ کیلومتر از محورهای مواصلاتی استان امسال انجام خواهد شد.

به گزارش خبرگزاری خبرآنلاین از استان اردبیل،کلیم اله وثوقی اظهار داشت: علاوه بر اجرای روکش آسفالت، ۸۰ هزارمتر طول درزگیری و ۴۰۰ هزار مترمربع لکه گیری محورهای مواصلاتی نیز در امسال با تلاش راهداران دیار سبلان اجرا می شود.
عضو شورای اداری استان اردبیل در تشریح برنامه های سال ۱۴۰۰ راهداری تصریح کرد: طبق برنامه ریزی انجام شده امسال راهدارخانه مرکزی استان اردبیل با زیربنای ۸۰۰ مترمربع ، راهدارخانه مرکزی شهرستان مشکین شهر، راهدارخانه های آلوارس و سه راهی سرعین، استقرار نمایندگی راهداری در شهرستان انگوت و پل عنبرلو در شهرستان پارس آباد به بهره برداری خواهد رسید.
دبیر کمیسیون مدیریت اجرائی ایمنی حمل ونقل استان اردبیل از انجام مناقصه سیستم روشنائی در مقاطع گردنه کجل در محور اردبیل سرچم و خروجی اردبیل به سمت مغان به طول ۲۰ کیلومتر خبر داد و گفت: درحال حاضر ۱۷۰کیلومتر سیستم روشنایی در محورهای مواصلاتی استان اردبیل فعال است.
عضو شورای ترافیک استان اردبیل حذف و اصلاح ۱۹ نقطه حادثه خیز در جاده های استان را با اعتبار ۲۰۰ میلیارد ریال  یادآور شد و افزود: با انعقاد تفاهم نامه ۳۰۰میلیارد تومانی بین  استانداری اردبیل و سازمان راهداری وحمل ونقل جاده ای روکش آسفالت در راه های شریانی و فرعی، اصلاح نقاط حادثه خیز، ایمن سازی راه های شریانی ،خرید و بازسازی ماشین آلات سنگین و سبک راهداری و حمل و نقل جاده ای در سال جاری انجام می شود.
مدیرکل راهداری وحمل ونقل جاده ای استان اردبیل خاطرنشان کرد: طبق این تفاهم نامه ۴۰درصد اعتبار لازم از سوی استانداری و سازمان مدیریت برنامه ریزی استان و از محل منابع استانی در قالب موافقت نامه طرح های تملک استانی به اداره کل راهداری و حمل و نقل جاده ای استان ابلاغ و تامین می شود و ۶۰ درصد دیگر نیز از محل منابع ملی در سال جاری از طریق سازمان راهداری و حمل و نقل جاده ای کشور به اداره کل رهداری استان ابلاغ خواهد شد.
وثوقی با اشاره به جابه جایی ۴ میلیون تن کالا درسال گذشته تصریح کرد: ۲۸۳ هزار برگ بارنامه صادر و ۲۸۸ هزار سفر کامیون نیز درسال ۹۹ انجام شده است.

48

کد خبر 1506651

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
1 + 12 =