فعالیت های زیست محیطی شهرداری آبادان و لزوم همراهی شهروندان

رئیس اداره حفاظت محیط زیست شهرستان آبادان، فعالیت های انجام شده شهرداری در زمینه ی حفظ محیط زیست را ستودنی و قابل تقدیر خواند.

به گزارش خبرنگار خبرآنلاین از آبادان، علی فتحی نیا ظهر امروز در آئین آغاز عملیات احداث پارک گیاه شناسی و تولید کود کمپوست از پسماند شهری با تاکید بر لزوم توسعه فضای سبز و مدیریت پسماندهای شهری در قالب راه اندازی سایت پردازش پسماند و تولید کود کمپوست با توجه به صنعتی بودن شهر آبادان، اظهار کرد: شهرداری اقدامات بسیار خوب و ارزشمندی را در این باره و بر اساس وظایف مربوطه اش انجام داده است اما ما شهروندان نیز در این باره وظیفه ای بر عهده داریم که حفظ و نگهداری از فضای سبز یکی از این وظایف به شمار می رود.

وی گفت: نامگذاری روزی تحت عنوان روز زمین پاک بر اهمیت و ضرورت توجه ویژه به محیط زیست در تمام جهان تاکید دارد، محیط زیستی که در آن زندگی می کنیم و لذا بایستی در این باره فرهنگ سازی شود.

وی افزود: در بسیاری از کشورها مردم با مسئولان و دولت هایشان در جهت حفظ محیط زیست و بهتر شدن کیفیت محل زندگی همراهند و لذا انتظار می‌رود آبادان که همیشه جزو اولین‌ها بوده مردمش با فرهنگ‌سازی و کمک به شهرداریها در حفظ آن که شهرداری در بحث توسعه فضای سبز در حال انجام شان است همراهی و مشارکت کنند.

وی تصریح کرد: شهروندان بایستی در حفظ درختانی که در بلوارها توسط شهرداری آن هم با هزینه کرد فراوان برای خرید، کاشت و نگهداشت، کاشته شده همراهی، کمک و تلاش کنند.

48

کد خبر 1507654

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
4 + 6 =