۱ نفر
۳ اردیبهشت ۱۴۰۰ - ۱۴:۴۵
روسیه سفیر لهستان را احضار کرد

ایرنا نوشت:در ادامه جنگ دیپلماتیک بین روسیه و غرب «کشیشتوف کرایفسکی» سفیر لهستان در روسیه به وزارت امور خارجه این کشور احضار شد.

کرایفسکی روز جمعه به وزارت امور خارجه روسیه احضار شد. وی از پاسخ دادن به سوالات خبرنگاران خودداری کرد.  

 هفته گذشته لهستان سه دیپلمات روس را عنصر نامطلوب خواند که باید خاک این کشور را ترک کنند.  وزارت امور خارجه روسیه نیز در بیانیه ای در پاسخ به این اقدام ورشو اعلام کرد که ۵ دیپلمات لهستانی را از این کشور اخراج خواهد کرد.

 وزارت امور خارجه روسیه عصر جمعه در بیانیه ای اعلام کرد که این تصمیم با اخراج سه کارمند سفارت روسیه در لهستان مرتبط است.  

مسکو، ورشو را به تلاش برای جلب رضایت دولت جو بایدن رئیس جمهور ایالات متحده متهم کرد.  

در بیانیه گفته شد: به هر حال، ما متوجه شدیم که ورشو در همصدایی با آمریکا خواستار عزیمت سه دیپلمات روسی از لهستان شدند. در عوض، پنج دیپلمات لهستانی از روسیه اخراج خواهند شد.

روابط روسیه با غرب تیره شده است و مسکو تاکنون ۲۰ دیپلمات آمریکایی را عنصر نامطلوب خوانده و ۲۰ دیپلمات چک و ۲ دیپلمات بلغارستان هم اخراج شده اند.  

جنگ اخراج دیپلماتها بین روسیه و کشورهای اروپایی از یک هفته پیش در موضوع مرتبط با ناوالنی منتقد دولت روسیه که در زندان بسر می برد آغاز شد.

کشورهای آمریکا؛  جمهوری چک، بلغارستان،  لهستان و اوکراین در روزهای اخیر  تعدادی از دیپلماتهای روس را از کشورهای خود اخراج کرده‌اند و روسیه نیز در اقدامی متقابل اقدام به اخراج دیپلماتهای این کشورها کرده است.  

تنش میان روسیه و  غرب از زمان روی کار آمدن جو بایدن  رئیس جمهور آمریکا افزایش یافته است.

311311

کد خبر 1507877

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
1 + 5 =