وقوع ۱۰۵ مورد حریق در اصفهان/پیش بینی افزایش آتش سوزی در نصف جهان

مدیرکل مدیریت بحران استانداری اصفهان گفت: سال گذشته، در پهنه استان اصفهان ۱۰۵ مورد حریق در ۵۶۸ هکتار به وقوع پیوست که ۴۳۰ هکتار از آن مرتع و ۱۳۸ هکتار از آتش سوزی ها در جنگل ها بوده است.

منصور شیشه فروش در گفت و گو با خبرنگار خبرآنلاین با اشاره به تدوین نقشه استراتژی و کنترل حریق در استان اصفهان اظهار کرد: ۳۲ درصد مساحت استان اصفهان بیابانی است و حفظ رویشگاه های گیاهی بسیار مهم است.

وی افزود: سال گذشته، در پهنه استان اصفهان ۱۰۵ مورد حریق در ۵۶۸ هکتار به وقوع پیوست که ۴۳۰ هکتار از آن در مراتع طبیعی و ۱۳۸ هکتار هم در جنگل ها بوده است.

مدیرکل مدیریت بحران استانداری اصفهان با اشاره به تشکیل ۷۵ تیم گشت و مراقبت در راستای جلوگیری از حریق در استان اصفهان گفت: بیشترین حریق در مناطق جنگلی و مراتع طبیعی غرب وجنوب استان اصفهان رخ داده است.

وی اضافه کرد: بیشترین میزان حریق در مراتع طبیعی و جنگل های شهرستانهای فریدن، بویین میاندشت، تیران و کرون، خوانسار، چادگان، نطنز، سمیرم و دهاقان رخ داده و در مناطق کویری هم آتش سوزی در تاغ زارها به وقوع پیوسته است.

شیشه فروش با اشاره به تهیه نقشه پهنه بندی حریق در استان اصفهان گفت: تیم های محلی در کنار یگان حفاظت از منابع طبیعی در مناطق پرخطر و مستعد حریق بازرسی و پایش های دوره ای را انجام می دهند.

وی با پیش بینی افزایش حریق در اصفهان به علت خشکسالی گفت: با توجه به کاهش ۳۵ درصدی میانگین بارشهای استان اصفهان نسبت به سال گذشته و خشکی رودخانه زاینده رود مراتع و جنگل های استان اصفهان مستعد حریق است.

48

کد خبر 1508135

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
6 + 12 =