۰ نفر
۱۳ اردیبهشت ۱۴۰۰ - ۱۴:۵۰
کمبود برق در قزوین ۲/۵برابر سال قبل است

مدیربرق شهرستان قزوین گفت: با کمبود ۲.۵برابری انرژی برق در تابستان امسال نسبت به سال گذشته، صرفه‌جویی در مصرف الزامی است.

به گزارش خبرگزاری خبرآنلاین از قزوین؛ احمد احمدی، مدیربرق شهرستان قزوین در جلسه شورای هماهنگی و پیشگیری و فرماندهی عملیات پاسخ به بحران که در سالن مدیریت بحران استانداری قزوین برگزار شد گفت: افزایش ۲۴درصدی مصرف برق در استان، ایجاب می کند برای عبور از پیک تابستان فکر اساسی کنیم.
احمدی بیان کرد: کمبود انرژی برق در سال جاری بیش از ۲.۵برابر سالهای قبل است و اگر مصرف بی رویه باشد و مشترکان در مدیریت مصرف همراهی و همکاری لازم را نداشته باشند، بدون تردید خاموشی داریم.
مدیر برق شهرستان قزوین تصریح کرد: کاهش مصرف ۵۰درصدی ادارات به استان ها ابلاغ شده و اگرمیزان مصرف در تابستان کاهش پیدا نکند ناگزیر به اعمال خاموشی هستیم.
احمدی اضافه کرد: خاموشی یک در میان روشنایی معابر و بلوارها و کاهش ۵۰درصدی روشنایی پارکها که از سال گذشته در سطح شهرستان قزوین، اجرایی شده است در سالجاری نیز ادامه دارد.
مدیربرق شهرستان قزوین یادآورشد: خاموش کردن کولرهای گازی ادارات و بانکها و خاموش کردن لامپ های اضافی در ادارات از راههای موثر برای کاهش مصرف برق است و از مدیران دستگاههای اجرایی انتظار داریم ضمن نظارت کافی در این زمینه همکاری لازم را داشته باشند.
او اضافه کرد: به منظور مدیریت مصرف و تامین نیاز روزانه ، ضرورت دارد به میزان ۲۰۰مگاوات در مصرف برق مدیریت و صرفه جویی شود که تحقق این امر نیازمند همکاری و همراهی جدی مشترکین است.
احمدی اظهار کرد: ضمن تاکید بر تلاش و عزم راسخ مجموعه برق استان در تامین برق پایدار بیمارستانها، درمانگاهها و مراکز درمانی، از مدیران این مراکز درخواست می کنیم نسبت به تهیه دیزل ژنراتور و تامین مستقل برق خود اقدام کنند تا در صورت حوادث خارج از کنترل با مشکل مواجه نشوند.
مدیربرق شهرستان قزوین یادآورشد: اولویت کاهش و مدیریت مصرف برق در بخش صنایع است که انتظار داریم با برنامه‌ریزی مناسب بتوانیم این وضعیت را مدیریت کرده تا از اعمال خاموشی به صنایعی که در مصرف خود مدیریت می کنند خودداری شود.
او بیان کرد: سرقت کابل های برق در این ایام می تواند مزید بر علت شده و خاموشی را بیشتر کند لذا ضمن افزایش گشت های نظارت و بازرسی امیدواریم با کمک نیروی انتظامی و شهروندان از این مشکل نیز پیشگیری کنیم.
  مدیر برق شهرستان قزوین اظهار امیدواری کرد با همکاری مناسب مشترکین صنعتی، کشاورزی و تجاری و خانگی صرفه جویی در مصرف برق، تابستان امسال با مدیریت منطقی و خاموشی کمتر سپری شود.

48

کد خبر 1511112

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
3 + 2 =