دورهمی خانوادگی بچه‌ها را به کرونا آلوده می‌کند

رییس بیمارستان فوق تخصصی کودکان اکبر(از مراکز زیر پوشش دانشگاه علوم پزشکی مشهد) اظهار کرد: در پیک چهارم کرونا شاهد ابتلای کودکان در کنار خانواده‌ها به کرونا هستیم که این امر به‌ دلیل دورهمی‌هایی است که برگزار می‌شود و کودکان هم همراه با دیگر اعضای خانواده در این دور همی ها حضور پیدا کردند.

به گزارش خبرگزاری خبرآنلاین و به نقل از وبدا، دکتر سیدعلی جعفری اظهار کرد: احتمال ابتلای کودکان به کووید ۱۹ از نوع انگلیسی زیاد است، زیرا این نوع ویروس به‌ دلیل جهش‌های ژنتیکی، سرعت سرایت بیشتری پیدا کرده است، اما باتوجه‌ به اینکه آگاهی مردم در مواجهه با ویروس افزایش یافته و در زمان مناسب به پزشک مراجعه می‌کنند، میزان مرگ‌ ومیر و نمونه‌های حاد بسیار کم شده است.

رییس بیمارستان فوق تخصصی کودکان اکبر تصریح کرد: چنانچه مراجعه به پزشک به‌ موقع انجام و کوچک‌ترین علائم جدی گرفته شود، از مشکلات این ویروس می‌توان جلوگیری کرد.

وی با بیان اینکه حضور در دورهمی‌های خانوادگی به مراتب خطرناک‌تر از حضور در یک مرکز درمانی است، خاطرنشان کرد: متاسفانه بسیاری از شهرواندان کرونا را فراموش کرده‌اند و نوعی عادی انگاری نسبت به این بیماری در سطح جامعه به‌وجود آمده که بسیار خطرناک است؛ در پیک چهارم کرونا شاهد ابتلای کودکان در کنار خانواده‌ها به کرونا هستیم که این امر به‌ دلیل دورهمی‌هایی است که برگزار می‌شود و کودکان هم همراه با دیگر اعضای خانواده در این دورهمی‌ها حضور پیدا کردند.

جعفری افزود: مردم باید بدانند که مهم‌ترین روش جلوگیری از شیوع بیماری کرونا رعایت دستورالعمل‌های بهداشتی، استفاده از ماسک، فاصله‌گذاری اجتماعی و اجتناب از حضور در دورهمی‌ها است.

47231

کد خبر 1511369

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
1 + 16 =