۰ نفر
۱۵ اردیبهشت ۱۴۰۰ - ۱۵:۰۷
۲۸متخلف شکارو صید در قزوین دستگیر شدند

فرمانده یگان حفاظت محیط زیست استان قزوین گفت: ماموران یگان حفاظت محیط زیست در حین ماموریت موفق به شناسایی و دستگیری ۲۸نفر متهم و تشکیل ۲۳فقره پرونده تخلفات زیست محیطی شدند.

به گزارش خبرگزاری خبرآنلاین از قزوین؛ مهدی طاهری، فرمانده یگان حفاظت محیط زیست استان قزوین گفت: در فرودین ماه سال جاری ماموران یگان حفاظت محیط زیست استان قزوین در حین گشت و کنترل و اجرای قوانین و مقررات سازمان حفاظت محیط زیست که در مناطق و زیستگاه های حیات وحش استان که به صورت شبانه روز  و بیشتر ماموریت ها به صورت میدانی و پیاده صورت گرفت ضمن جلوگیری و پیشگیری از تخلفات زیست محیطی، در حین ماموریت موفق به شناسایی و  دستگیری ۲۸نفر متهم و تشکیل ۲۳فقره پرونده تخلفات زیست محیطی شدند که ۱۳پرونده مربوط به تخلفات شکار و صید و ۱۰پرونده مربوط به آلودگی های محیط زیست بود.
طاهری تصریح کرد:  از متهمین حوزه شکار و صید ۳قبضه سلاح شکاری غیر مجاز، ۴قبضه سلاح شکاری مجاز و بیش از ۸۳ مورد از ادوات شکار و صید کشف و ضبط شد.
او اظهار کرد: بیش از ۲۶عدد از انواع پستانداران و پرندگان که بعضی از گونه های شکار شده و صید شده از جانوران حمایت شده بودند کشف، که پرونده متهمین و متخلفین در این خصوص به مراجع قضایی ارسال شده است.
طاهری اشاره کرد: مامورین یگان حفاظت محیط زیست استان در انجام ماموریت های گشت و کنترل و پیشگیری از تخلفات ضمن دستگیری ۴نفر قبل از اقدام به شکار و صید ،یک مورد تخلف تصرف اراضی ملی در مناطق تحت مدیریت این اداره کل مشاهده که نسبت به رفع تصرف اقدام کردند.
فرمانده یگان حفاظت محیط زیست استان قزوین در پایان اعلام کرد: ماموران یگان حفاظت محیط زیست استان قزوین با کمک همیاران و دوستداران محیط زیست  به صورت مستمر مخصوصا در ایام زاد و ولد حیات وحش در فصل بهار  به صورت شبانه روزی نسبت به پایش از محیط زیست و محیط های طبیعی اقدام کرده و ضمن جلوگیری از هرگونه شکار و صید، زنده گیری، تخریب و آلودگی محیط زیست نسبت به شناسایی افراد متخلف و جلوگیری از فعالیت مخرب محیط زیست اقدام و با متخلفان برابرقانون برخورد می کنند.

48

برای دسترسی سریع به تازه‌ترین اخبار و تحلیل‌ رویدادهای ایران و جهان اپلیکیشن خبرآنلاین را نصب کنید.
کد خبر 1511710

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
1 + 3 =