۰ نفر
۱۵ اردیبهشت ۱۴۰۰ - ۱۹:۱۶
اعمال محدودیت ها در خروج گوشت مرغ از لرستان

جلسه ستاد تنظیم بازار استان به ریاست دکتر عبدالهی معاون هماهنگی‌ امور اقتصادی استانداری لرستان و با حضور مدیر کل امور اقتصادی و مدیر کل صنعت،معدن و تجارت استان و سایر اعضاء برگزار شد.

به گزارش خبرآنلاین لرستان، معاون هماهنگی امور اقتصادی استانداری لرستان در حاشیه این جلسه اظهار داشت: جلسه ستاد تنظیم بازار استان با چهار دستور کار تشکیل شد که شامل این موارد است ؛ جوجه‌ریزی و تأمین نهاده‌های دامی برای مرغداری ها،  خشکسالی و تبعاتی که در تامین علوفه دامداران و همچنین مشکلات ایجاد شده برای زنبورداران و تقدیر و تشکر از ستاد تنظیم بازار استان در خصوص سیاست های تامین میوه شب عید.

دکتر عبدالهی در خصوص تولید گوشت مرغ که بحث اصلی این جلسه بود گفت:  در استان لرستان  نهاده های دامی تامین شده و حداکثر تا سه ماه آینده مشکل نداریم.

وی با اشاره به اینکه لرستان یکی از استان‌های تولیدکننده مرغ است ، گفت:  برخی استانهای دیگر انتظار دارند  لرستان تولید کننده باشد ولی اولویت اول به تامین نیاز استان داده شده و اگر گوشت مرغ بیش از مصرف داخلی تولید شود به استان‌های دیگر صادر خواهد شد و لذا در خصوص خروج مرغ از استان حتما محدودیتهایی ایجاد خواهد شد.

  معاون هماهنگی امور اقتصادی استانداری لرستان گفت: در این جلسه مشکلات زنبورداران نیز مطرح شد که متاسفانه با توجه به خشکسالی،محدودیت‌ها و مشکلاتی برای آنها به وجود آمده و مصوب شد در این خصوص  سازمان صمت استان از طریق وزارتخانه پیگیری کند و همچنین جهاد کشاورزی در خصوص کمبود علوفه برای دام های سنگین و سبک  از طریق وزارت خانه پیگیری کنند تا مشکلی برای اواخر سال که معمولاً بیشتر از علوفه دستی استفاده می کنند نداشته باشیم.

دکتر عبدالهی در خصوص قیمت مرغ گفت: عموما قیمت هر کالا را میزان عرضه و تقاضا تعیین می کند و پیش‌بینی ما این است که تا سه ماه آینده تنش خاصی در قیمت نداشته باشیم .

وی با اشاره به برنامه ریزی انجام شده، افزود: در کل هر چه قدر هم برنامه‌ریزی کنیم ، استان‌های همجوار ما مثل خوزستان که شرایط آب و هوایی آن تقریباً به سمت گرم شدن میرود و نمی‌توانند جوجه ریزی و تولید مرغ داشته باشند ممکن است بر بازار داخل استان  تاثیر داشته باشند.
 دکتر عبدالهی در پایان گفت: دو عامل در قیمت مرغ موثر است یکی میزان جوجه ریزی  و دیگری  هم تامین نهاده‌ها است که در لرستان نهاده ها به اندازه کافی تامین شده ولی در خصوص مقدار جوجه‌ریزی محدودیت‌هایی داشته ایم.

48

کد خبر 1511797

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
1 + 6 =