۰ نفر
۱۶ اردیبهشت ۱۴۰۰ - ۱۸:۳۷
شکر کمی ارزان شد

باشگاه خبرنگاران جوان به نقل از دبیر انجمن تصفیه‌کنندگان شکر نوشت: با توجه به توزیع کافی شکر به کارخانه‌های بسته بندی، قیمت این محصول نسبت به ابتدای ماه رمضان‌ تا حدودی کاهش یافته است.

غلامحسین بهمنی دبیر انجمن تصفیه کنندگان شکر از آرامش فعلی بازار شکر خبر داد و گفت: هم اکنون شکر تولید داخل در کارخانه های نیشکر وجود دارد که این امر در کنار ذخایر بازرگانی دولتی منجر به آرامش بازار شده است.

وی افزود: با توجه به افزایش قیمت جهانی و خرید تضمینی چغندرقند پیش بینی می شود که بعد از ماه مبارک رمضان قیمت افزایش یابد.

بهمنی با بیان اینکه هر تن شکر با قیمت ۳۰۰ دلار تحویل بنادر می شد، گفت: در حال حاضر هر تن شکر با نرخ ۴۵۰ تا ۴۶۰ دلار تحویل بنادر می شود که این موضوع در افزایش قیمت شکر در بازار بی تاثیر نیست‌.

به گفته وی، با افزایش ۳ برابری نرخ خرید چغندر و قیمت جهانی شکر نرخ این‌محصول به ۱۴ تا ۱۵ هزار تومان طی ۲ ماه آینده در بازار برسد.

شکر کمی ارزان شد

دبیر انجمن تصفیه کنندگان شکر با اشاره به ذخایر کافی بازرگانی دولتی بیان کرد: با توجه به توزیع کافی شکر با نرخ ۶ هزار و ۶۵۰ تومان به کارخانه های بسته بندی و عرضه با نرخ ۸ هزار و ۸۰۰ تومان به خانوار، قیمت نسبت به ابتدای ماه رمضان‌تا حدودی در بازار کاهش یافته است.

وی مجموع تولید شکر سال گذشته را یک میلیون و ۵۰۰ هزار تن اعلام کرد و افزود: از دیدگاه ما سالیانه ۲ میلیون و ۵۰۰ تا ۲ میلیون و ۶۰۰ هزار تن شکر در کشور مورد استفاده قرار می گیرد که با این وجود حداقل یک میلیون تن شکر مورد نیاز باید از طریق واردات تامین شود.

بهمنی در پایان تصریح کرد: با توجه به قیمت‌پایین چغندر قند در سال زراعی گذشته بسیاری از کشاورزان به سمت و سوی کشت دیگر محصولات سوق داده شدند که با افزایش قیمت چغندرقند پیش بینی می شود که طی ۲ سال آینده به خودکفایی برسیم.

223227

کد خبر 1512086

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
3 + 1 =