متخصص میکروب شناسی: ویروس کرونا به هیچ وجه از طریق سطوح منتقل نمی‌شود

متخصص میکروب شناسی و استادیار دانشگاه علوم پزشکی همدان گفت: بررسی های دقیق علمی ثابت کرده که ویروس کرونا به هیچ وجه از طریق تماس با سطوح به افراد منتقل نمی شود.

به گزارش خبرگزاری خبرآنلاین از همدان ؛ دکتر محمد طاهری، متخصص بیماری های عفونی در نشست اعضای کمیته اطلاع رسانی ستاد انتخابات استان همدان گفت: ساختار ویروس به گونه ای است که نمی تواند در محیط زنده بماند، بنابراین احتمال و امکان انتقال ویروس از طریق تماس با سطوح، از منظر علمی قابل قبول نیست

وی تصریح کرد: بر این اساس اطلاعات ارائه شده مبنی بر ماندگاری ویروس به مدت چند روز یا چند ساعت بر روی سطوح مختلف مثل شیشه، پلاستیک، آهن و امثالهم نادرست است و این اطلاعات غیرعلمی ناشی از مقاله ای است که در نخستین روزهای اپیدمی این ویروس منتشر شد.

استادیار دانشگاه علوم پزشکی همدان افزود: ضد عفونی کردن معابر عمومی که اوایل سال گذشته انجام شد نیز از سوی سازمان جهانی بهداشت رد شده و این کار آثار بسیار منفی بر روی فضای سبز و محیط زیست برجا گذاشت.

سخنگوی دانشگاه علوم پزشکی همدان بهترین راهکار برای کنترل ویروس کرونا را در کنار اجرای دقیق پروتکل های بهداشتی، تزریق گسترده واکسن و قرنطینه کامل خانگی به مدت ۲ هفته دانست و تاکید کرد: روزانه ۳۰۰ میلیون تومان در همدان هزینه انجام تست کرونا از مراجعه کنندگان می شود که می توان این مبلغ را به عنوان کمک هزینه به خانوارها پرداخت کرده و از آنها خواست به مدت ۱۴ روز از خانه خارج نشوند.

دکتر طاهری اظهار داشت: کشورهایی نظیر نیوزلند و ونزوئلا با قرنطینه کامل خانگی توانستند این ویروس را مهار کنند بنابراین برای توفیق در این زمینه باید به مدت ۲ هفته از خروج مردم از منزل جلوگیری کرد.

48

کد خبر 1513759

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
5 + 12 =