۲ نفر
۲۷ اردیبهشت ۱۴۰۰ - ۰۸:۲۴
فرزانه‌ای در قامت رییس دانشکده ادبیات دانشگاه تهران

رحلت فرزانه خلیق حجت الاسلام جناب آقای علی شیخ الاسلامی را به خانواده ایشان، عموم دانشگاهیان ودانشجویان و دوستداران ایشان تسلیت می گویم.

العلما باقون ما بقی الدهر
خداوند درجات ایشان را متعالی کند. من  شاگرد یا همکار ایشان نبودم ولی هر وقت از دانشکده علوم تربیتی یا مدیریت به پردیس دانشگاه برای انجام کاری می رفتم یکی از برنامه های من سر زدن به ایشان بود.
همیشه بدون وقت قبلی هر گاه به اتاق ایشان می رفتم اگر جلسه خاصی نداشتند بدون معطلی مرا می پذیرفتند و من طرح ها و نظرات خود را برای ایشان باز می گفتم و ایشان با کمال سماحت گوش می دادند و تشویق می کردند. طرح طبقه بندی علوم خود را وقتی برای ایشان باز گفتم و مقاله آن را به ایشان دادم بی درنگ آن را برای مرحوم دکتر انوار فرستادند که سردبیر مجله دانشکده ادبیات بود. بزرگواری ایشان مرا به یاد مرحوم دکتر سید جعفر شهیدی می انداخت در سازمان لغتنامه. ایشان هم بسیار متواضع و بزرگوار بودند. یاد مرحوم دکتر حریرچی هم بخیر باد. دکتر تجلیل و دکتر شفیعی کدکنی هم همینطور. خدا ایشان را سلامت بدارد.

معمولا اتاق رییس دانشکده یا دانشگاه را در جایگاه خاص و خلوت تر و شاید حفاظت شده تر قرار می دهند. اما در دانشکده ادبیات این چنین نبوده و نیست. اینکه دفتر رییس دانشکده ادبیات اولین اتاق در ورودی در ساختمان عظیم دانشکده  است نشان از تواضع ایشان و شاید عموم استادان دانشکده ادبیات دارد. البته من نمیدانم این ابتکار از آن ایشان و زمان ایشان است یا قبلا هم بوده است.
خداوند به رفتگان رحمت و به بازماندگان عزت و توفیق خدمت عطا فرماید.

فرزانه‌ای در قامت رییس دانشکده ادبیات دانشگاه تهران

برای دسترسی سریع به تازه‌ترین اخبار و تحلیل‌ رویدادهای ایران و جهان اپلیکیشن خبرآنلاین را نصب کنید.
کد خبر 1515709

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
8 + 0 =

نظرات

 • نظرات منتشر شده: 2
 • نظرات در صف انتشار: 0
 • نظرات غیرقابل انتشار: 0
 • جلیل IR ۲۲:۴۷ - ۱۴۰۰/۰۲/۲۸
  1 0
  خدایش بیامرزد.هرچند از وی به من بد رسید
 • هدایت IR ۰۳:۲۲ - ۱۴۰۰/۰۲/۲۹
  0 1
  خداوند ایشان را رحمت نماید .من سال ۱۳۶۹ دانشجوی رشته روان شناسی مشاوره دانشگاه تربیت معلم تهران بودم‌دانشجوی سال اول ایشان رئیس دانشگاه تربیت معلم بودند مردی متین و وارسته و با سوادی بودند انشاءالله در زمره خوبان و نیکان محشور شوند.